Bakan Kurum: "Bize, 'Bu toplumsal konutlarda sırtı kalınlar, zenginler oturuyor' argümanına bir tane örnek gösterebilir mi?

Bakan Kurum: “Bize, ‘Bu toplumsal konutlarda sırtı kalınlar, zenginler oturuyor’ argümanına bir tane örnek gösterebilir mi?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOKİ’nin yaptığı konutlarda varlıklı insanların oturduğu savlarına ait, “Şimdi bize, ‘Bu toplumsal konutlarda sırtı kalınlar, zenginler oturuyor’ argümanına bir tane örnek gösterebilir mi? O yüzden mi 5 milyon alt gelir kümesinde yer alan vatandaşımız, cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut kampanyasına başvuruyor?” dedi. Konutların toplumsal donatılarıyla, parklarıyla, yeşil alanlarıyla yapıldığının altını çizen Bakan Kurum, “Bu konutlar maket değil ya, Sayın Kılıçdaroğlu gitsin hepsini saysın” diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon programında CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ) ile ilgili savlarına karşılık verdi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOKİ’nin yaptığı konutlarda varlıklı insanların oturduğu savlarına ait olarak Kurum, “Şimdi bize, ‘Bu toplumsal konutlarda sırtı kalınlar, zenginler oturuyor’ tezine bir tane örnek gösterebilir mi? O yüzden mi 5 milyon alt gelir kümesinde yer alan vatandaşımız, cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut kampanyasına başvuruyor?” dedi. Muhalefetin algı siyaseti yaptığını lisana getiren Bakan Kurum, “Evet, TOKİ’de oturanların gerileri kalın, zira gerilerinde Recep Tayyip Erdoğan var” sözlerini kullandı.

“Sayın Kılıçdaroğlu, TOKİ konutlarına gidip vatandaşın sıkıntısını sorup, bir çayını içmiş mi?”

TOKİ’nin meskenleri, gelirleri 15 bini aşmayan vatandaşlar için inşa ettiğini ve tüm sürecin noter huzurunda gerçekleştiğini açıklayan Bakan Kurum, 6’lı masanın boş vaatler ve algı oyunlarıyla vatandaşın aklını karıştırmaya çalıştığını anlattı.

“Onlar, inşallah 14 Mayıs’ta konutlarında kahve içmeye devam edecekler”

“Madem biz lüks konutlar yapıyoruz, siz de yapın. İzmir’de, Ankara’da yapın, millete sunun” diyen Bakan Kurum, “Kusura bakmayın lakin siz daha verdiğiniz kelamları tutmuyorsunuz. Sözlerinizi tutmadığınız bir yerde algı üretemezsiniz, milleti yanlış yönlendiremezsiniz; siz lakin 15 Temmuz’da milletin canını ortaya koyarak vermiş olduğu gayretten kaçarsınız. Meskende kahvenizi yudumlayıp, televizyon izlersiniz. Ancak hiç merak etmesinler, onlar inşallah 14 Mayıs’ta konutlarında kahve içmeye devam edecekler” tabirlerini kullandı.

“Televizyonlarda, 11 vilayetimizde konutlarımızın bitirildiğini, bizim de anahtarlarını teslim ettiğimiz merasimleri izleyecekler”

14 Mayıs’ta muhalefetin meskenlerinde televizyon izlerken tek gerçek görüntüyle karşılaşacağını söyleyen Bakan Kurum, “Kahve içip televizyon izlerken 11 vilayetimizde konutlarımızın bitirildiğini, bizim de anahtarlarını teslim ettiğimiz merasimi izleyecekler. Kahve içmeye çok vakitleri olacak. Siyaset sahnesinden, tarihinden 14 Mayıs’ta silinecekler” dedi. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset