İZMİR'DE 1 MAYIS KUTLANDI

İZMİR’DE 1 MAYIS KUTLANDI

İZMİR’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, geniş güvenlik tedbirlerinin alındığı Gündoğdu Meydanı’nda kutlandı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, bu yıl Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda kutlandı. Kutlama alanında geniş güvenlik tedbirleri alındı. Meydanın etrafı demir bariyerlerle kapatıldı, polis ve bomba uzmanı köpekler, arama yaptı. Gerekli güvenlik onayını aldıktan sonra meydan tertip komitesine kutlama için teslim edildi. Yaklaşık 4 bin emniyet işçisinin vazife yaptığı alanda 1 helikopter de havadan dayanak verdi. Deniz polisi ve Kıyı Güvenlik botları da denizde vazife yaptı. Kutlamalar kapsamında sendikalar, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, siyasi partiler ve vatandaşlar, kortejlerle alana geldi. Meydana gelenler, belirlenen 4 girişten üst aramaları yapıldıktan sonra alana giriş yaptı.

SOYER DE KATILDI

Türk-İş Ege Bölge Temsilciliği, DİSK Ege Bölge Temsilciliği, KESK İzmir Şubeler Platformu, İzmir Tabip Odası, İzmir Barosu ve TMMOB İzmir Vilayet Uyum Heyeti tarafından ‘Aydınlık Yarınlar İçin’ sloganı ile gerçekleştirilen mitinge İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ve birtakım belediye liderleri da katıldı. Mitingde konuşan Soyer, ‘Bugüne kadar birçoğumuzu gömmeye çalıştılar. Denizler, Ali İsmailler ve Uğur Mumcular üzere bizleri de gömmeye çalıştılar. Ancak unuttular, biz tohumuz ve gömüldükçe daha çok geliriz. Çoğalarak geliriz. O denli de geldik bundan sonra da çoğalmaya devam edeceğiz. Halktan yana emekten yana bir iktidarı daima birlikte kuracağız. Gün gelir zorbalar masraf. O güne çok az kaldı. O zorbalar tıpış tıpış gidecekler” dedi.

Tertip komitesi bildirisini DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı okudu. Konuşmaların akabinde Suavi sevilen müziklerini alandakilerle birlikte okudu.(DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni