LÜKS SİTEDEKİ YANGINDA KRİMİNAL LABORATUVAR RAPORU BEKLENİYOR

LÜKS SİTEDEKİ YANGINDA KRİMİNAL LABORATUVAR RAPORU BEKLENİYOR

İZMİR’in Narlıdere ilçesinde lüks sitede çıkan ve 8 saat sonra denetim altına alınan yangına ait incelemelerini tamamlayan polis, kundaklama olup, olmadığının tespiti için binadan alınan numuneleri kriminal laboratuvara gönderdi. Site güvenlik görevlisinin tabirinde, elektrik panosunun yandığını gördüğünü söylediği öğrenildi.

Narlıdere ilçesinde 27 Nisan’da saat 22.00 sıralarında 4 blok ve 168 daireden oluşan lüks sitenin 3’üncü blokunda yangın çıktı. Site sakinleri kendi imkanları ile dışarı çıkarken, bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye grubu sevk edildi. Kısa müddette tüm bloku saran alevlere, itfaiye grupları müdahale etti. Vakit zaman patlamaların da yaşandığı yangın, havadan ve karadan müdahale ile 8 saat sonra denetim altına alındı. Yangında 6 kişi dumandan etkilenirken, 1 kişi ayağından yaralandı. Olay yeri inceleme ile itfaiye grupları, yangının çıkış nedenine ait çalışmalarını dün tamamladı. Tüm dairelerde tek tek inceleme yapan takımlar, elde edilen bulgular ile toplanan kanıtları savcılığa teslim etti. Polisin olay yeri inceleme takımlarının aldığı numuneler, ayrıyeten kundaklama olup, olmadığının tespiti için kriminal laboratuvara gönderildi. Ayrıyeten itfaiye raporunun hazırlanması içinde çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Sitenin güvenlik görevlilerinden birinin polise verdiği sözünde, elektrik panosunun yandığını gördüğünü söylediği öğrenildi. Soruşturma sürerken, yangının elektrik kontağından mı yoksa bir kundaklama sonucunda mı başladığının tespiti için, uzman gruplardan gelecek raporun beklendiği belirtildi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni