İzmir'de 1 Mayıs kutlamaları coşkuyla geçti

İzmir’de 1 Mayıs kutlamaları coşkuyla geçti

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü işçilerle Gündoğdu Meydanı’nda kutladı. Lider Tunç Soyer, “Halktan, emekten yana iktidarı daima birlikte kuracağız. Gün gelir zorbalar kalmaz masraf. O güne çok az kaldı. O zorbalar tıpış tıpış gidecekler” dedi. Gündoğdu Meydanı’nda 1 Mayıs coşkusu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Suavi konseri ile devam etti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Gündoğdu Meydanı’nda on binlerin iştirakiyle kutlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Vilayet Başkanlığı ve ilçe teşkilatlarıyla öğlen saatlerinde Kültürpark Lozan Kapısı’ndan kortej eşliğinde Gündoğdu Meydanı’na geldi. 1 Mayıs kutlamalarına CHP İzmir Milletvekilleri Yetenekli Polat, Tacettin Bayır, Ednan Arslan, Kamil Okyay Sındır, CHP İzmir Vilayet Lideri Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mustafa Özuslu, Millet İttifakı Milletvekili Adayları, ilçe belediye liderleri, siyasi partilerin, sendikaların, platformların temsilcileri ve işçiler katıldı.

ÇOK AZ KALDI”

Alanda konuşan Lider Tunç Soyer, “On yıllardır emeğin hakkının gasp edildiği, alın terinin yok sayıldığı, haklarımızın elinden alındığı bir sistem içinde yaşadık. Birinci kere bu sistemi değiştirmeye çok yakınız. Çok yakında hakkımızı gasp eden o çeteler, o zümreler var ya, onların elinden hepsini geri alacağız, halkımıza geri vereceğiz. Çok az kaldı. Bugüne kadar birçoğumuzu gömmeye çalıştılar; Deniz’ler, Ali İsmail’ler, Uğur Mumcu’lar…  Ancak biz tohumuz, gömüldükçe daha çok geliriz. Çoğalarak geliriz. Bundan sonra da çoğalmaya devam edeceğiz. Halktan, emekten yana iktidarı daima birlikte kuracağız. Gün gelir zorbalar kalmaz sarfiyat. O güne çok az kaldı. O zorbalar tıpış tıpış gidecekler. Hakkımızı söke söke alacağız, hem de demokrasiyle oyumuzla. Bir şey değişecek her şey değişecek” dedi.

BU SEÇİMDE TARİH YAZILACAK”

Gündoğdu Meydanı’nda gazetecilerin de sorularını yanıtlayan Lider Tunç Soyer, “İki mitingi karşılaştırdığımızda ortada uçurum var. Bunlar kıymetli değil ancak Türkiye çok net bir biçimde değişim ve dönüşümün içerisinde. Bu değişim halktan geliyor. Bu değişim sandıkta gerçekleşecek. Halkın isteği hiçbir siyasi gücün önüne geçemez. Bu değişimi Millet İttifakı gösterecek. Halkın istediği her şeyi bu ittifak alacak. Demokrasiyle, oyla alacak. Bu seçimde tarih yazılacak” diye konuştu.

Mitingin akabinde Gündoğdu Meydanı’ndaki işçiler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Suavi konserine katıldı.

Kaynak: ANKA / Siyaset