İstanbul’un zelzele değil Ekrem sorunu var!

AK Parti İstanbul Milletvekili Avukat Adem Yıldırım Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi temel Atma merasimine katılıp sağlayarak, değerli açıklamalarda bulundu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜME İSTANBUL OLARAK SAHİP ÇIKIYORUZ”

İstanbul’da kentsel dönüşüm projesinin ehemmiyetini vurgulayan Adem Yıldırım İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun konut üretme konusundaki başarısızlığını eleştirdi. AK Partili Yıldırım şunları söyledi: “Kentsel dönüşümü birinci Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başlattığında rantsal dönüşüm diyerek bunu engellemeye çalışan bir küme oldu. Hala devam ediyor, ancak zelzeleyle birlikte aslında kentsel dönüşümün ne derece hayati bir değer taşıdığını başta İstanbul’daki bizler farkına vardık, sizler farkına vardınız. Ve artık kentsel dönüşüme millet olarak İstanbul olarak sahip çıkıyoruz.

“1 TANE KONUT ÜRETEMEYEN İBB LİDERİNDEN BAHSEDİYORUZ”

Birileri belediyeye 2019’da gelirken Her Şey Çok Hoş Olacak dedi. Yılda 20.000 konut, 5 yılda 100.000 konut yapacağım dedi. Fakat maalesef 4.5 yıl geçmiş olmasına karşın 1 tane konut üretemeyen İBB Liderinden bahsediyoruz.

“İSTANBUL’UN EKREM SORUNU VAR”

Başkanımız biraz evvel tabir etti. İstanbul’un üç tane sorunu var dedi. Sarsıntı, zelzele, sarsıntı ben de dördüncü sorun olarak ekliyorum Ekrem sorunu var. İstanbul’un zelzeleden daha çok Ekrem sorunu var diyorum.”