İskenderun'da Şeyma öğretmen ismine kurulacak kütüphane için Denizli'den 500 kitap toplandı

İskenderun’da Şeyma öğretmen ismine kurulacak kütüphane için Denizli’den 500 kitap toplandı

Hatay‘ın İskenderun ilçesinde sarsıntıda hayatını kaybeden öğretmen Şeyma İyiol’un ismini taşıyacak kütüphane için Denizli‘de 500 kitap toplandı.

Ulusal Kelebek Projesi kapsamında 10 yıldır 32 kütüphanenin kurulmasına öncülük eden Yelda Yolay, Hatay’ın İskenderun ilçesindeki Atatürk Ortaokulu’na kurulacak 33. kütüphane için Denizli‘deki bir alışveriş merkezinde kitap toplama kampanyası başlattı.

Denizli Büyükşehir Belediye Lideri Osman Zolan ve Merkezefendi Belediye Lideri Şeniz Doğan’ın da katıldığı aktiflik kapsamında vatandaşlar Şeyma öğretmen ismine kurulacak kütüphane için kitap, depremzede çocuklar için de oyuncak bağışında bulundu.

Amacının depremzede vatandaşlara umut olmak olduğunu söyleyen Yelda Yolay, gazetecilere, “Çocuklara kitap ve oyuncak dayanağı sağlamak, bu hususta bir farkındalık yaratmak istedik. Denizli bu bahiste sahiden çok hassas. Türkiye çok hassas. Türkiye’nin diğer yerlerinden de telefonlar aldım. Kampanyaya takviye olan herkese teşekkür ediyorum. Kitapları mayıs ayı içerisinde İskenderun’a götürerek Şeyma İyiol öğretmenimizin ismini yaşatacak olan kütüphanemizi kuracağız.” dedi.

Kaynak: AA / Ali Bilge – Şimdiki