Bakan Soylu: "Türkiye'yi bir cenderenin içine sokmaya çalışıyorlar"

Bakan Soylu: “Türkiye’yi bir cenderenin içine sokmaya çalışıyorlar”

Çorum‘da konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Tam 12 yıldır Türkiye’yi maalesef bir cenderenin içine sokmaya çalışıyorlar. Seyahat olaylarını yaptılar. Faiz 3,5-4 puan ve Türkiye’nin önünü engellemek için Türkiye’nin suratını kesmek için Türkiye’nin kalkınmasını engellemek için Türkiye’nin büyümesini engellemek için seyahat olaylarını gerçekleştirdiler” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çorum

“Allah Çorumlulardan razı olsun”

Afetzedeleri yalnız bırakmadıklarının belirten Bakan Soylu, “Türkiye, devleti ile milleti ile oradaki afetzedeleri yalnız bırakmamak için belediyeleri ile sivil toplum örgütleri ile gönüllüleri ile kamu kurum ve kuruluşları ile büyük uğraş ortaya koydu. Allah razı olsun. Başımı çevirdiğimde Çorum Belediye’sinin ve Çorum Vilayet özel Yönetimi’nin ve birebir vakitte Çorumlu hemşerilerimizin o afetzedelerin yanında olmasından o dost elinizi gönlümüzde hissettik, omuzumuzda hissettik. Allah Çorumlulardan razı olsun” diye konuştu.

“Tayyip Erdoğan’a muhtıra verdiler. Kim? Amerikalılar”

“Gezi olaylarından bugüne kadar Türkiye’yi bir mengenenin içerisine sokmaya çalışıyorlar. Seyahat olaylarını yaptılar. Faiz 3,5-4 puan ve Türkiye’nin önünü engellemek için Türkiye’nin suratını kesmek için Türkiye’nin kalkınmasını engellemek için Türkiye’nin büyümesini engellemek için seyahat olaylarını gerçekleştirdiler. O gün ne dediler? Dediler ki; ‘Yavuz Sultan Selim Köprüsünü Tayyip Erdoğan yapmayacaksın’ diye Tayyip Erdoğan’a muhtıra verdiler. Kim? Amerikalılar’ Batı’nın görevlendirdiği beşerler. Pekala soruyorum, kahraman Çorumlular, Tayyip Erdoğan Yavuz Sultan Selim Köprüsünü yaptı mı? O köprü yalnızca Asya ile Avrupa’yı değil, Avrupa ile Çin’i üzerindeki tren yolu ile bağlayacak. Tren yolu demişken aklıma geldi. Buradan söylüyorum, Allah nasip edecek inşallah tren yolu önümüzdeki yıl başlayacak.”

“Tayyip Erdoğan Türkiye’yi hayalleriyle buluşturuyor”

Çorumlulara havalimanı muştusunu veren Soylu, “Allah nasip edecek, bir gün buraya geleceğiz önümüzdeki dönemiz bitmeden Allah nasip edecek Çorum’un havalimanı yapılmış olacak inşallah. Tayyip Erdoğan Türkiye’yi hayalleriyle buluşturuyor, kentleri hayalleri ile buluşturuyor” sözünü kullandı. – ÇORUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset