Hava sıcaklıklarının düşmesiyle vatandaşlar kafelerde ısıtıcı açtırdı

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle vatandaşlar kafelerde ısıtıcı açtırdı

Eskişehir‘de hava sıcaklıklarının ani düşüşüyle birlikte hissedilen rüzgara hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, oturdukları kafelerin çalışanlardan ısıtıcıları açmasını istedi.

Eskişehir sıcak geçen günlerin akabinde hafta sonuna soğuk ve rüzgarlı bir havayla girdi. Bilhassa Cuma ve Cumartesi günleri düşük seyreden hava sıcaklıkları, mevsim normallerine alışan vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Ansızın değişen havaya hazırlıksız yakalanan vatandaşlar soğukla gayret etti. Kafelerde oturan vatandaşlar ise işletme çalışanlarından ısıtıcıları açmasını rica etti. Adalar Bulvarı’nda bulunan birçok işletmenin müşterilerinin talebi üzerine ısıtıcılarını yaktığı görüldü.

“Havalar çok değişken ve kestirim edilemiyor”

Adalar Bulvarı üzerinde kafe işletmeciliği yapan Ayşenur Özek, “Müşteriler üşümesinler diye ısıtıcılarımızı açtık, ayrıyeten biz de üşüyoruz. Bugün hava beklenmediği kadar soğuk oldu. Vatandaşlar da ısıtıcıları yakmamızı istiyor, zira üşüyorlar. Gezmeye çıkıp da üşüdüğü için ısınmaya gelenler oldu. Kış aylarında ısıtıcılara çok talep oluyordu lakin bu aylarda pek bu türlü olmazdı. Meteorolojiyi de takip ediyoruz lakin bazen varsayımlar tutmuyor. 1 haftalık hava durumuna bakıyorum, Salı günü yağış gösteriyorsa sonraki gün göstermiyor, sıcak gösteriyor, yağmur yağıyor. Havalar çok değişken ve iddia edilemiyor” dedi. – ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal