Haluk Bayraktar'dan "Rahmetli babalarını ziyaret etmiştim" diyen Kılıçdaroğlu'na cevap: Babamız size dava açmıştı

Haluk Bayraktar’dan “Rahmetli babalarını ziyaret etmiştim” diyen Kılıçdaroğlu’na cevap: Babamız size dava açmıştı

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’nı uzay ve havacılık merkezi haline getireceğini ve bunu ABD’deki Siera Nevada şirketinin sahipleri Eren Özmen ve Fatih Özmen’le yapacağını söylemişti. Bu kelamlar Kılıçdaroğlu ve ile Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar ortasında polemik başlattı.

“HALEN ABD’LİLERİN YAPABİLECEĞİNİ ZANNETMEK”

Atatürk Havalimanı’nın havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getirileceğini duyuran Kılıçdaroğlu, projeyi Amerika’daki Sierra Nevada (SNC) şirketinin sahipleri Eren Özmen ve Fatih Özmen ile gerçekleştireceğini söyledi. Bayraktar ise “Halen ‘en iyisini’ Türklerin değil de ABD şirketlerinin yapabileceğini zannetmek… Nuri Demirağ’ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmemiş.” diyerek Kılıçdaroğlu’na reaksiyon gösterdi.

“BU KADAR SİYASALLAŞMAYIN HALUK BEY”

“ONLARA HER TÜRLÜ TAKVİYESİ VERECEĞİZ”

Bu kelamlar üzerine Haluk Bayraktar, toplumsal medya paylaşımında şunları söyledi: “Sn.Kılıçdaroğlu, bugün yeniden isimlerimizi zikretmişsiniz, her ne kadar bugüne kadar biz pek hissedemesek de bizi desteklediğinizi söylemişsiniz.

“BABAMIZ SİZE DAVA AÇMIŞTI”

Buna karşın Ulusal SİHA’lara jitem diyen, bize devlet şirketlerinden insan kaynağı çalma iftirası atan, belediyeden para aldığımız palavrasını söyleyen vekillerinizi neden Diyarbakır’da, İzmir’de, Malatya’da listelerde yükselttiğiniz sorusunu cevaplamamışsınız. Sezgin Tanrıkulu’nun ismi verilince duymazdan gelmişsiniz.

Rahmetli Babamız bu iftiraları size yıllar evvel mektupla ve telefonda şikayet etmiş ama o vakit da duyarsız kalmıştınız. Nihayet, öteki bir iftirayı siz atınca, Babamız Özdemir Beyefendi size dava açmış ve mahkeme sizi tazminata mahkum etmişti.

Kazanılacak meblağın da şehit ailelerine bağışlanmasını vasiyet etmişti. Bu tutarsız halinizi milletimizin takdirine sunuyoruz. Bizim kaygımız siyaset değil. Siz yapın siyasetinizi. Biz hakkımızı, milletimizin hukukunu çiğnetmemenin kaygısındayız.”