HAK-İŞ GENEL LİDERİ ARSLAN: TERÖRİSTLERLE YAN YANA GELENLER BU MİLLETE HESAP VERECEK

HAK-İŞ GENEL LİDERİ ARSLAN: TERÖRİSTLERLE YAN YANA GELENLER BU MİLLETE HESAP VERECEK

KAHRAMANMARAŞ’ta ‘ 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ kutlamalarına katılan HAK-İş Konfederasyonu Genel Lideri Mahmut Arslan

İstasyon Meydanı’nda düzenlenen ‘ 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ kutlamalarında, alana gelenler üstleri aranarak alındı. Kutlamalara birçok vilayetten iştirakçi oldu. Hak-İş Genel Lideri Mahmut Arslan da alana yardımcıları ve personellerle kola kola girerek geldi. Konuşmasına 6 Şubat sarsıntılarında ölenlere Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihi bir adım atması sonucu 1 Mayıs’ın resmi tatil ilan edildiğini ve alanı dolduranların bu nedenle rahat bir halde kutlamalara katıldığını söyledi.

Sorunların tahlili için çalışmaya devam ettiklerini ve Hak-İş olarak kapsam dışında kalan işçiler için takım istediklerini vurgulayan Arslan, şunları söyledi:

“Vergi oranlarının düzenlenmesini, kriz müddetince tüm fiyatlardan yüzde 10 vergi alınmasını istiyoruz. Adil bir vergi sistemi kurulana kadar demokratik süreçler işletilerek hakkaniyetli bir vergi sistemi kurulana kadar bu yüzde 10’luk dilim devam etmeli. Aile yükümlülüklerini dikkate alan bir vergi sistemini istiyoruz. Kamu çerçeve protokolünde taleplerimizin tam olarak karşılanmasını istiyoruz. Takıma geçen işçiler için tayin, nakil, becayiş haklarını talep ediyoruz. Kamuda çalışan süreksiz mevsimlik çalışanların daimi emekçi takımına geçirilmesi noktasında yapılan çalışmaları daha da ilerleterek bütün taleplerimizin karşılanmasını istiyoruz. Bilhassa lokal idarelerde ve belediye şirketlerinde çalışan arkadaşlarımıza verilmeyen 52 günlük ek tediyenin verilmesini istiyoruz. Taleplerimizin tümünün karşılanması için uğraşımızı yükselterek devam edeceğiz. Taban fiyat tespit komitesinin yapısının akılcı bir anlayışla yine belirlenmesini istiyoruz.”

‘EMPERYALİSTLERİN OYUNUNU BOZACAĞIZ?

Türkiye’nin 14 Mayıs’ta kıymetli bir seçime gittiğini ve millet iradesinin bir kere daha tecelli edeceğine yürekten inandığını tabir eden Hak-İş Genel Lideri Arslan, şöyle devam etti:

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki