Gözleri polisi bile görmedi! Mersinli taraftarlar, Eskişehir'i yangın yerine çevirdi

Gözleri polisi bile görmedi! Mersinli taraftarlar, Eskişehir’i yangın yerine çevirdi

TFF 3. Lig 31. haftasında dün Eskişehirspor ile Yeni Mersin Antrenman Yurdu, Eskişehir’de karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen maçta Es-es, alandan 2-1 galip ayrıldı. Uğraşa saha dışında gerçekleşen olaylar damga vurdu.

TARAFTARLAR MAÇ ÖNCESİ KARŞI KARŞIYA GELDİ

İddiaya nazaran kadrolarını desteklemek için Eskişehir’e gelen Mersinli taraftarlar, Porsuk Bulvarı üzerindeki köprüye pankartlarını asıp, toplumsal medyadan ‘Şampiyonluk bayrağımız Eskişehir semalarında. Herkese masraf, inan fark etmez’ başlıklı paylaşımı yaptı. Akabinde iki ekibin taraftarları ortasında gerginlik başladı. Maç saatinin yaklaşması ile stada hakikat yürüyen Mersinli bir taraftar, toplumsal medyada paylaştığı imajda ‘Eskişehirli arıyoruz’ tabirlerini kullandı. Karşılaşma öncesinde karşı karşıya gelen iki kadro taraftarları ortasında kovalamaca ve vakit zaman hengame yaşandı.

MERSİNLİ TARAFTARLAR STADA ZİYAN VERDİ

Yine teze nazaran maçın başlamasıyla kendilerine ayrılan deplasman tribününde maçı izleyen Mersinli taraflar, Eskişehirspor’un attığı gollerden sonra adeta çılgına döndü. Gol anonsunun yapıldığı anda toplumsal medyada paylaşılan imajlarda, Mersinli taraftarların koltuk ve muhafaza plakaları başta olmak üzere stada ziyan verdiği görüldü.

POLİSLER YARALANDI

Mersinli taraftar ile Eskişehirsporlu idare ortasında da tansiyon yaşanırken, kayda alınan manzaralarda taraftarların söktükleri koltukları fırlattığı manzaralara yansıdı. Gruplarının geri düşmesiyle güzelce gerilen Mersinli taraftarların, kendi ortalarında arbede ettikleri de öğrenildi. Güvenlik güçlerinin müdahale ettiği olaylarda bilhassa birtakım bayan ve çocuk taraftarların ezilme tehlikesi geçirdiği manzaralar toplumsal medyada paylaşıldı. Olaylı geçen maç sonrası stattan ayrılan taraftarların vazifeli polisleri de yaraladığı görüntülendi.