Bursa'da vefa kupası

Bursa’da vefa kupası

Ovaakça spor‘un 2020’de hayatını kaybeden Osmangazi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sedat Hiçdurmaz anısına düzenlediği ‘Sedat Hiçdurmaz U12 Kupası’ futbol şenliğine 10 gruptan 200 atlet katıldı.

Ovaakça spor, 2020’de hayatını kaybeden Âlâ Parti Osmangazi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sedat Hiçdurmaz anısına futbol şenliği düzenledi. Mayıs ayı içerisinde başlayacak olan U12 Ligi için hazırlık niteliğindeki turnuvaya; konut sahibi Ovaakça spor‘un yanı sıra AVP Cihan spor, Yıldırım Belediye Jimnastik Spor Kulübü, Panayır spor, Bosch spor, İsmetiye spor, Yıldırım Ayyıldız spor, Bursa Yol spor ve Çağlayan Spor Akademisi katıldı.

Beyaz ve mavi kümelerde 10 ekibin çaba ettiği turnuvanın başlama vuruşunu Bursa spor‘un efsane kaptanlarından Ali Nail Durmuş yaptı. Beyaz Gurubu başkan tamamlayan Ovaakça spor ile Mavi Gurup önderi Panayır spor şampiyonluk maçında karşılaştı. Panayır spor karşılaşmayı 1-0 kazanarak şampiyonluk ipini göğüslerken, Ovaakça spor ikinci oldu. Bosch spor da 3.’lük karşılaşmasında karşı karşıya geldiği AVP Cihan spor‘u 2-1 mağlup ederek. 3. oldu. Ovaakça spor olarak bu türlü manalı bir aktifliğe imza atmaktan duydukları memnuniyeti lisana getiren Kulüp Lideri Ferhat Sarfiyat, “Rahmetli Sedat Hiçdurmaz ağabeyimiz gerek Osmangazi Belediyesi’nde gerekse Büyükşehir Belediyesi’nde Ovaakça’nın sesi oldu. Ovaakça spor‘dan dayanağını hiçbir vakit esirgemedi. Biz de bir aktiflik düzenleyerek kendisini yad etmek istedik” dedi.

Etkinliğin bilhassa çocuklar için çok verimli olduğunu, minik sportmenlerin hem eğlendiğini hem de yeni dostluklar kurduğunu aktaran Lider Sarfiyat, “Turnuvamıza 10 güzide spor kulübümüzden 200’ün üzerinde sportmen kardeşimiz ve velileri katıldı. Adeta bir şenlik havasında geçen etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan kulüp liderlerimize, yöneticilerine, velilerine teşekkür ediyorum. Bu manalı ve hoş aktifliğin düzenlenme sürecinde bizlerden hiçbir dayanağını esirgemeyen Osmangazi Belediye Liderimiz Mustafa Dündar’a spora ve atlete verdiği takviyeden ötürü ayrıyeten teşekkür ederim” tabirlerini kullandı. – BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor