Eskişehir'de 1 Mayıs coşkuyla kutlandı

Eskişehir’de 1 Mayıs coşkuyla kutlandı

Eskişehir‘de 1 Mayıs Emekçi Bayramı’nı kutlamak için bir ortaya gelen vatandaşlar, söylenen müziklerle eğlenip, günün tadını çıkardılar.

Eskişehir’de 1 Mayıs Personel Bayramı kutlamaları emekçi sendikalarının üyeleri, siyasi partilerin üyeleri, çok sayıda derneğin üyeleri ve vatandaşların ağır iştirakiyle gerçekleşti. Kutlamalar, Ulus Anıtı Meydanı’ndan gerçekleştirilen yürüyüş ile başladı. Kortej halinde yürüyüşe geçen topluluk, polis denetim noktasından geçerek Gazi Yakup Satar Caddesi’nde bulunan Büyük Park’ın önündeki Cumhuriyet Meydanı’na geldi. Yürüyüş esnasında kalabalık kümeler, davul ve zurna eşliğinde müzikler söyleyip, sloganlar atarak kutlama yaptı. Geniş alanda sohbet edip, söylenen müziklerle coşan kalabalık, 1 Mayıs Personel Bayramı’nı doyasıya kutladı. Yaklaşık 3 saat süren etkinlikler sonucunda vatandaşlar alandan ayrıldı.

Öte yandan, kutlama alanına kümeler, polis denetim noktalarında yapılan aramanın akabinde alındı. Pankartından ötürü içeri alınmayan bir küme ile güvenlik güçleri ortasında kısa periyodik gerginlik yaşandı. Pankartını bırakmayı kabul eden küme kutlama alanına giriş yaptı. – ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal