BAKAN VARANK: PKK'NIN, FETÖ'NÜN TEMSİLCİLERİYLE PAZARLIK YAPIYORLAR

BAKAN VARANK: PKK’NIN, FETÖ’NÜN TEMSİLCİLERİYLE PAZARLIK YAPIYORLAR

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Şu anda Pkk‘nın, FETÖ’nün temsilcileriyle pazarlık yapıyorlar. Bu Pkk‘nın kelamda önderleri ‘Bizim Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmemiz lazım. Arkadaşlarımızı mahpustan çıkarmamız lazım’ diyor. Bunu kime güvenerek söylüyorlar? Recep Tayyip Erdoğan’a güvenerek mi söylüyorlar? Yoksa Kılıçdaroğlu’na güvenerek mi söylüyorlar? Bizim bu pazarlıklara müsaade etmememiz lazım” dedi.

Bursa 2’nci Bölge 1’inci sıra milletvekili adayı da olan Bakan Varank, İnegöl ilçesinde imali tamamlanan İnegöl Gençlik Merkezi ile 48’inci Memleketler arası Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nın (MODEF) açılışına katıldı. Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan’ın da katıldığı açılışa Togg ile gelen Varank, Bursa’ya ve İnegöl’e yapılacak olan yatırımların devam edeceğini söyledi. 14 Mayıs seçimlerinde İnegöl’den AK Parti’ye güçlü bir takviye beklediğini belirten Varank, “Gece, gündüz, tatil demedik, çalışmaya devam ediyoruz. Zira bizim o denli bir başkanımız var ki; gecenin 2’sinde arar ‘Mustafa ne yapıyorsun?’ der. ‘O işi hallettin mi?’ diye sorar. İşte bu türlü bir önderle çalışıyoruz ve istiyoruz ki; Türkiye, hizmet kervanına devam etsin. Bu projelere ve yatırımlara devam etsin. Türkiye’nin ekmeğini daima birlikte büyütelim. O ekmeği büyütelim ki; her bir vatandaşımızın kazandığı refahı da arttırabilelim. Onun için çalışmaya devam edeceğiz fakat bunun bir tane yolu var; 14 Mayıs’ta bizim bir karar vermemiz lazım. Bu ülke bu hizmetlerle, yatırımlarla yoluna devam mı edecek yoksa musluğu hizmet sananlar ile yoluna devam mı edecek? Bunun kararını 14 Mayıs’ta vereceğiz” dedi.

‘MİLLETİMİZİN ULUSAL ESERLERİNİ GELİŞTİRMESİNDEN RAHATSIZ OLUYORLAR’

Togg’un muhalefet tarafından daima eleştirildiğini açıklayan Varank, “‘Önce yapamazsınız’ dediler. Fabrika temelini attık. ‘Bu fabrika bitmez’ dediler. Fabrikanın açılışını yaptık. Bu sefer de ‘Bunun içinde üretim bandı yok’ dediler. ‘Bu otomobilleri yollara çıkaramazsınız’ dediler. Otomobiller yollara çıkmaya başladı. ‘Bunun fiyatı 2 milyondan aşağı olmaz. Bunu kimse almaz’ dediler. Tam 177 bin vatandaşımız, 60 bin lira kapora yatırdı. Bu araçlardan satın almak için sıraya girdi. Artık diyorlar ki; bunlardan yalnızca 2 tane ürettiniz. Bir Mustafa Varank biniyor, bir de işte ortada sırada diğer bakanlara bir tane veriyorsunuz. Karşımızda ne Türkiye’yi tanıyan ne üretimi bilen ne dünyadan haberdar olan bir muhalefet var. O kadar cahiller ki; Gemlik’i, İtalya’da zannediyorlar. Onun için diyorlar ki; Türkiye’nin arabası İtalya’dan geliyor. Türkiye’nin arabası Gemlik’ten, Bursa’dan geliyor, burada üretiliyor. Vatandaşlarımıza araçları teslim edilmeye başlandı. Toplumsal medyada görmüşsünüzdür. Elazığ’da bir vatandaşımıza aracı gitmiş. Nasıl coşkulu, vatandaşlarımız nasıl seviniyor ve emin olun bundan rahatsız oluyorlar. Milletimizin kendi yerli ve ulusal eserlerini geliştirmesinden, bunlar ile gurur duymasından rahatsız oluyorlar” diye konuştu.

‘FETÖ KİMİ DESTEKLİYORSA; ONUN KARŞISINDA OLMAMIZ LAZIM’

Millet İttifakı’nın seçim sürecinde FETÖ ve terör örgütü PKK temsilcileriyle pazarlık yaptığını argüman eden Varank, “Kirli siyaseti o kadar ileri götürdüler ki; artık yalnızca kendi ortalarında pazarlık yapmıyorlar. Sana 2 bakanlık, sana 3 cumhurbaşkanı yardımcılığı, milletvekilleri bu listelere koyalım. Artık yalnızca bu kirli pazarlığı yapmıyorlar. Bu kirli pazarlığı iktidarı istedikleri için o kadar ileri boyuta götürdüler ki; şu anda PKK’nın, FETÖ’nün temsilcileriyle pazarlık yapıyorlar. Bakın ne diyor? Bu PKK’nın kelamda önderleri ‘Bizim Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmemiz lazım. Arkadaşlarımızı mahpustan çıkarmamız lazım’ diyor. Bunu kime güvenerek söylüyorlar? Recep Tayyip Erdoğan’a güvenerek mi söylüyorlar? Yoksa Kılıçdaroğlu’na güvenerek mi söylüyorlar? Bizim bu pazarlıklara müsaade etmememiz lazım. PKK, kimi destekliyorsa; onun karşısında olmamız lazım. FETÖ kimi destekliyorsa; onun karşısında olmamız lazım. Bizim o denli FETÖ’ye, PKK’ya yedirecek bir memleketimiz yok. Bir olursak, bir arada olursak daima birlikte ay yıldızlı al bayrağımızın altında, bu memlekete hizmet etme sevdasında olursak, bizim başaramayacağımız hiçbir şey olmaz” dedi.

MOBİLYA ÜRETİCİLERİNE 1 MİLYON LİRALIK DESTEK

İnegöl Gençlik Merkezi’nin açılışının akabinde 48’inci MODEF fuarının açılışında konuşan Varank, mobilya dalı temsilcilerine de bir müjde verdi. Varank, “KOSGEB ile yeni girişimcilere dayanak veriyoruz. İnegöl için mobilyacılığın ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız. Önümüzdeki devirde, bilhassa ileri girişimcilik desteklerimizle Bursa’da yeni şirket kuracak, teknoloji tabanlı mobilya imalatına yönelecek, girişimcilere 1 milyon liraya kadar dayanak vereceğiz. Yeni girişimlerinizi 1 milyon lirayla destekleyeceğiz. Bu sayede de İnegöl’de yeni mobilyacılar ortaya çıkacak. Bursa’da yeni mobilyacılar, yeni teşebbüsler ortaya çıkacak. Bu yeni desteğimizde Bursa’mıza iyi, uğurlu olsun” diye konuştu. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni