Esenyurt Belediye Lideri Bozkurt Göle Kültür ve Kaşar Şenliği’nde

Esenyurt Belediye Lideri Bozkurt Göle Kültür ve Kaşar Festivali’nde

ARDAHAN – Bu yıl 22’ncisi düzenlenen Ulusal Göle Kültür ve Kaşar Şenliği için memleketi Ardahan’a giden Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt, davullar ve zurnalar eşliğinde karşılandı. Lider Bozkurt, konuşmasında birlik ve beraberliğin ehemmiyetine vurgu yaptı.

Ardahan’da gelenek haline gelen Ulusal Göle ve Kaşar Şenliği’nin bu yıl 22’ncisi düzenlendi. Memleketi Ardahan’ın gelenek haline gelen şenliğe, Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt da katıldı. Davullar ve zurnalar eşliğinde coşkuyla başlayan Ulusal Göle Kültür ve Kaşar Şenliği’nde Lider Bozkurt, “Dayanışmaya, birlik ve beraberliğe güç veren bu renkli şenlikte emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Biz birçok zorlukla gayret ede ede hayat içinde yoğuruluyoruz”

Festivallerin birlik ve beraberlik bakımından değerli olduğunu belirten Lider Bozkurt, “Burada olmak çok hoş. Bu şenliklerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hiç olmazsa burada bir ortaya geliyoruz. Birbirimizi görüyoruz, helalleşiyoruz, sohbet ediyoruz, dertleşiyoruz, sıla hasretini gideriyoruz ve burada hoşlukları paylaşıyoruz. Kıymetli hemşehrilerim biz birçok zorlukla uğraş ede ede hayat içinde yoğruluyoruz. Bu bölgede yaşamak fiziki şartları prestiji ile çok güç fakat tıpkı vakitte bu zorluklar bize birçok yeteneği beraberinde getiriyor. Bu zorluklar bize adalet hissini, insanı sevmeyi, paylaşmayı, hakkı, hukuku yaşayarak öğretiyor ve bunu istesek de istemesek de ömür içinde uyguluyoruz” tabirlerini kullandı.

Bu bölgeye biz siyasetçilerin daha çok itina göstermesi lazım

Memlekeinin zenginliklerine dikkat çeken Bozkurt, “Göle özel bir bölgedir, özel bir coğrafyadır, insanları da özeldir. Bayanları kardelen üzere zorlukların altında büyüyerek yetişir, erkekleri dağlar üzere bütün zorlukların karşısında uğraş ile devam eder yaşama. Bu bölgeye biz siyasetçilerin daha çok ihtimam göstermesi lazım. Bundan sonraki süreçlerde inşallah birlik ve beraberlik içinde hepimizin birbirini kabul ettiği, birbirine bedel verdiği, birbirini önemsediği bir halde yürümeye devam edeceğiz. Ben de bu bölgenin yetiştirdiği bir evlat olarak elimden geldiğince bu bölgeden elimi çekmeyeceğim. Hayvancılığı ve tarımı elimizden geldiğince, oradaki imkanların elverdiği ölçüde güçlendireceğiz ve birlikte yaşama güçlü bir formda tutunacağız” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Tuncay Pehlivan – Kültür Sanat