DÜZGÜN Parti Genel Lideri Akşener: "18-26 yaş ortasındaki gençlere iş bulana kadar 2 bin 500 lira maaş ödeyeceğiz"

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Akşener: “18-26 yaş ortasındaki gençlere iş bulana kadar 2 bin 500 lira maaş ödeyeceğiz”

İyi Parti Genel Lideri Akşener: “18-26 yaş ortasındaki gençlere iş bulana kadar 2 bin 500 lira maaş ödeyeceğiz”

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin Mersin mitinginde partililer buluştu

MERSİN – UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, gençlere yönelik değerli projeleri olduğunu söz ederek, “Bir projemiz 18-26 yaş kümesindeki gençlere iş buluna kadar 2 bin 500 lira maaş ödeyeceğiz. Bunu şartsız, kuralsız yapacağız” dedi.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin Mersin Mitinginde partililerle buluştu. Millet Bahçesi yanında bulunan miting alanında konuşan Akşener, işlerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayarak, “Millet İttifakı olarak bir kelam vermek istiyorum. Ocak ayında emeklilerimize ve işçilerimize yüzde 55 artırım yapılmasını istemiştim, yapmadılar. Artık 15 Mayıs’ta seçimi aldıktan sonra birinci yapacağız şey Temmuz ayı başı bütün emekli ve işçilerimize yüzde 50 artırım yapmaktır. Ben daima esnaf ziyareti yapıyorum. Esnaf, esnaf gezerken o dükkanların içerisinde 1 sefer kendi partimi övmedim, diğer bir partiyi eleştirmedim. Fakat şunu yaptık. Sizin sesinizi dinleyip, ona çözüp üretip, sonra bu iktidarda bulunan arkadaşların bu problemleri alıp, sizin için uygulamalarını talep ettik. Pandemi devrinde Allah için bir kısmını yaptılar. Bu seyahatlerde ben yorgun hale gelmiş, bizden daha yaşlı hale dönmüş gençler gördüm. 14 Mayıs’ta değerli bir seçime gidiyoruz ancak bu seçimler seçmenin bayramıdır. Beğendiğinize oy vereceksiniz, beğenmediğinizi göndereceksiniz” dedi.

Demokrasi için Millet İttifakını oluşturduklarını kaydeden Akşener, “Biz bağımsız yargı, hukukun üstünlüğü, kayırmanın son bulması, liyakat için, tarımın ayağa kalkması ve gençlerin umut içinde olması için bu yola çıktık. Millet iradesi olarak 14 Mayıs’ta kazanacağız. Sinan Ateş‘i unutmam mümkün değil. Zira Sinan Ateş gencecik bir akademisyendi ve 2 kız çocuğu vardı. Ankara’da katlediliyor ve bunu yapanlar, azmettirenler muhakkak. Nerede Sinan Ateş’in katilleri, nerede Sinan Ateş’in azmettiricileri? Onun hesabını ben sormazsam, peşinden yürümezsem namerdim, şerefsizim” diye konuştu.

“İş bulana kadar gençlere 2 bin 500 lira maaş ödeyeceğiz”

Gençlere yönelik kıymetli projeleri olduğunu lisana getiren Akşener, “Bir projemiz 18-26 yaş kümesindeki gençlere iş buluna kadar 2 bin 500 lira maaş ödeyeceğiz. Bunu şartsız, koşulsuz yapacağız. Kurban Bayramı geliyor. Allah kurban kesmeyi hepimize nasip etsin. Biz seçilince çabucak emeklilerimizin hesabına 15 bin lira kurban parası yatıracağız. Köy okullarını açacağız. Öğretmen ataması yapacağız. Genç bir çift, köyde yaşayıp tarım mı yapmak istiyor. İkisinin de sigortasını devlet olarak biz ödeyeceğiz. Zira üretmeden Türkiye kalkınamaz. Besinin pandemi periyodunda beka üzere değerli olduğu gördük. Havza bazlı tarım yapılacak, toprağınızda ne ekmeniz gerektiğini söyleyeceğiz ve fiyat belirleyeceğiz ki en az o kadar fiyatla onu alacağız. Sanayi, teknolojide değerli çalışmalar yapacağız. Bayanların, gençlerin nefes alması için çalışacağız” biçiminde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Koray Ünlü – Lokal