DS 4'e akaryakıtlı motor seçeneği

DS 4’e akaryakıtlı motor seçeneği

DS Automobiles, Türkiye’deki satışlarına BlueHDi 130 Otomatik ile başlanan premium kompakt segmentteki modeli DS 4’ün akaryakıtlı motor seçeneğini de müşterileriyle buluşturmaya başladı.

Dizel motorunda olduğu üzere Performance Line versiyonu ile ülkemize giriş yapan DS 4 PureTech 130 Otomatik’in fiyatı 1 milyon 321 bin TL’den başlıyor.

DS 4 Performance Line’a özel olan dizaynda karmin renkli jant göbeği ayrıntısı ile siyah renkli 19 inçlik Minneapolis Hafif Alaşım Jantlar, Siyah Dış Tasarım Paketi ile kombine edilerek sportif bir tesir yaratıyor.

DS Automobiles tasarım imzalarından, farlarla ızgarayı birbirine bağlayan DS Wings ayrıntısı, art aydınlatma kümesi ortasındaki süs çıtası, ızgara ve yan cam çerçeveleri, bu paket kapsamında siyah renkli sunuluyor. Alcantara, yapay deri ve kumaş kombinasyonlu koltuklar ayrıyeten Performance Line işlemeli ön koltukları barındırıyor. Alcantara kaplı orta konsol, karmin ve altın renkli dikiş süsleme kalite hissini yükseltiyor. İç yere geçilirken Performance Line kapı eşiği süslemesi de dikkat çekiyor. Tüm bu özel donanımlara ek olarak, DS Matrix LED Vision Adaptif LED Farlar, dinamik art sinyal lambaları ve siyah tavan seçenekleri sayesinde model kişiselleştirebiliyor.

Ödüllü PureTech motor

Dizel motorunda olduğu üzere 130 beygir güç ve 8 ileri tam otomatik şanzıman ile kombine edilen akaryakıtlı DS 4, 230 Nm’lik tork pahasına sahip. Kendi kategorisinde yılın motoru ödüllü güç ünitesiyle 0’dan saatte 100 kilometre sürate olan çıkışını 10,4 saniyede tamamlayabilen DS 4 Performance Line PureTech 130 Otomatik, 210 km/sa son hıza ulaşabiliyor. Modelin 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi ise WLTP bilgilerine nazaran 6,1 litre…

Modern SUV Coupe ile kompakt hatchback bir arada

DS 4, kompakt hatchback sınıfında yeni bir tasarım anlayışını kullanıcılarıyla buluşturuyor. Model, 1,83 metrelik genişliği, kompakt 4,40 metrelik uzunluğu ve 1,47 metrelik yüksekliğiyle dikkat çeken bir görünüm sunuyor. Profil, akıcılıkla keskin çizgileri bir ortaya getiriyor. Bilinmeyen kapı kolları, yan dizayndaki heykelsi yüzeyler ile ahenk sağlıyor. Gövde tasarımı ile aerodinamik dizaynlı ve 19 inçlik jantlara sahip büyük tekerleklerin oranı DS Aero Sport Lounge konseptinden geliyor.

Arka tarafta tavan, teknik bilgi birikiminin bir göstergesi niteliğindeki emaye yüzey baskılı art camın dik kavisiyle epeyce aşağı uzanıyor. Silüet dizayna katkı sunduğu kadar aerodinamik açıdan da değerli rol oynuyor. Art çamurluklar, kıvrımları ve C sütununu vurgulayan, DS logosunu taşıyan siyah renkli keskin köşeleri ile güçlü bir tasarım ortaya koyuyor. Geride, lazer kabartmalı balık sırtı efekti ile yeni kuşak özgün aydınlatma kümesi bulunuyor. DS 4’ün özel çamurluk dizaynları, krom dokunuşları ve atletik bir duruş sağlayan kontrast siyah tavan seçeneği araca dinamik katkı sunuyor. Dış tasarımı tamamlayan bir öge olarak DS 4, ikisi yeni olmak üzere tam 7 farklı renk seçeneğine de sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Teknolojik farlar

DS 4’ün ön yüzü yeni, kendine has ışık imzasına sahip. Standart kapsamda tümüyle LED’lerden oluşan epey ince farlar sunuluyor. Farlar ek olarak; her iki tarafta iki LED sınırından, toplam 98 LED’den oluşan, gündüz farlarını da içinde barındırıyor. DS Automobiles tasarım imzalarından DS Wings, farlarla ızgarayı birbirine bağlıyor. Ek olarak, uzun kaput, hareket sağlayarak silüete dinamik bir görünüm katıyor. Daha dinamik olan DS 4 Performance Line ise siyah tasarım paketiyle siyah dış süslemelere (DS Wings, art aydınlama kümesi ortasındaki süs çıtası, ızgara ve yan cam çerçeveleri) ek olarak dikkat çeken siyah alaşım jantlar ve Alcantara kaplı özel iç yer tasarım konseptine sahip.

İç tasarım

Model, dijital, akıcı ve ergonomik bir iç yere sahip. Fonksiyonları kadar tasarımı da düşünülen her bir kesim bir bütün olarak birbiriyle ilişkili. Seyahat sanatı, tecrübesi kolaylaştırmak için üç arayüz bölgesinde gruplanan yeni denetim tertibi kullanılarak gösteriliyor. Usta saat zanaatkarlarından ilham alınan Clous de Paris işlemeleri ile DS AIR’in kapalı havalandırma çıkışları dikkat çekiyor.

DS 4’ün içi, iki birleşik alandan meydana geliyor: Konfor için bir temas bölgesi ve farklı arayüzler için interaktif bölge. Cam denetimleri için iki tonlu uygulama, bilişsel algılamayı tetiklemek için tasarlanmış. Gereçleri ortasında bulunan farklı deri çeşitleri ve Alcantara, yeni döşeme teknikleri kullanılarak DS 4’ün iç dizaynına hakim oluyor.

İçerideki ahenk hissi, kişiselleştirilebilir ambiyans aydınlatması ile vurgulanıyor. Bu biçimde dolaylı olarak, yan tasarımı vurgulamak ve dinamik dinginlik hissine katkıda bulunmak amaçlanmış.

Standart donanımlar

DS 4 Performance Line BlueHDi 130’da, bu pakete mahsus donanımlara ek olarak yüksek düzey güvenlik ve hem şoföre hem de yolculara yüksek konfor sunan standart donanım listesi dikkat çekiyor. 10 inçlik multimedya ekranlı müzik ve cümbüş sistemi, navigasyon ön hazırlığı, DS genişletilmiş sanal gösterge paneli, kablosuz mirror screen (Apple CarPlay, Android Auto), geri görüş kamerası temizleme işlevi, iki bölgeli otomatik klima, otomatik anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, toplam dört adet USB irtibatı, DS Air kapalı havalandırma sistemi, bâtın kapı kolları, DS Smart Touch dokunmatik kumanda ekranı, sekiz renkli PolyAmbient ambiyans aydınlatması, elektrikli bagaj kapağı, açılır cam tavan, kamera dayanaklı etkin güvenlik freni, etkin şerit takip yardımcısı, sürat sabitleyici ve sınırlayıcı üzere özellikler öne çıkanlar ortasında dikkat çekiyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba