Chery'den TIGGO ailesine hibrit seçeneği

Chery’den TIGGO ailesine hibrit seçeneği

Chery, 75 kilometreyi yalnızca elektrikle katedebilen ve 1000 kilometrelik menzil sunan TIGGO 8 PRO e+ ve TIGGO 7 PRO e+ modellerini tanıttı.

Dünyanın birinci DHT teknolojisi ile Chery, 3 motor, 3 vites, 9 çalışma modu ve 11 vites oranına sahip akaryakıtlı ve elektrik motorları, motor kontrolörü ve şanzımanı birinci defa bir ortaya getiriyor. Sistem, 1.5T hibrite has bir motor ve yüksek güç yoğunluğuna sahip batarya ile yakıt (benzin) ve elektrikli sürüş ortasında geçiş yaparak, yaklaşık 1000 kilometre menzil sunuyor. TIGGO 8 PRO e+ tıpkı vakitte, sınıfı için dikkat alımlı bir menzil olan 75 kilometrelik arayı büsbütün elektrik motoruyla kat edebiliyor. Böylelikle, yüksek gaz reaksiyonu ve orta ve düşük süratlerde son derece sessiz bir ortam sağlayarak büsbütün elektrikli sürüş tecrübesi yaşatıyor. Chery’nin 1.5T hibrit motor ile donatılan TIGGO 8 PRO e+ modeli 0’dan 100 km/s sürate 7,5 saniyede ulaşıyor.

Modelde 10 adedin üzerinde ADAS (Gelişmiş Şoför Dayanak Sistemleri) fonksiyonuyla TIGGO 8 PRO e+, üstün sürüş güvenliği de sağlıyor.

Chery’nin yeni bir güç dış dizaynına sahip birinci PHEV modeli olan TIGGO 7 PRO e+, teknolojik konfigürasyon ile modaya uygun bir görünümü birleştiren lüks bir SUV olarak öne çıkıyor. Modelde 24,6 inçlik çift dev ekran, eller özgür elektrikli bagaj kapağı ve kablosuz akıllı telefon şarjı üzere dikkat çeken donanımlar bulunuyor.

Chery, TIGGO 8 PRO e+ ve TIGGO 7 PRO e+ olmak üzere iki PHEV eserin akabinde gelecekte ayrıyeten BEV (Bataryalı elektrikli araç) ve öteki güç cinsleri biçiminde daha fazla yeni güç eseri pazara sunmayı hedefliyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba