Demirtaş, Osmangazi ile gelişiyor

Demirtaş, Osmangazi ile gelişiyor

Demirtaş Sakarya Mahallesi’ne iki hizmet birden

BURSA – Osmangazi Belediyesi, Bursa‘nın gelişim bölgelerinden Demirtaş Sakarya Mahallesi’ne yeni muhtarlık binası ve park olmak üzere iki farklı hizmeti birden kazandırdı. Açılış merasiminde konuşan Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, merkezde yaptıkları eserler ile Bursa‘nın ismini milletlerarası alanda duyururken, 136 mahalleye de kalıcı hizmetler sunduklarını söyledi.

Bursa‘nın planlı ve çağdaş bir biçimde gelişen bölgelerinden Demirtaş’ta bugüne birçok hizmeti vatandaşlarla buluşturan Osmangazi Belediyesi, Sakarya Mahallesi’nde iki farklı hizmetin açılışını gerçekleştirdi. Bölgenin büyük bir muhtaçlığını karşılayacak 871 metrekare alan üzerine kurulan Akçaköy Parkı ile yeni muhtarlık binasının açılışı, Demirtaş’taki vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ın mesken sahipliğinde gerçekleşen açılış merasimine; AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti Osmangazi İlçe Lideri Ufuk Cömez, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Bursa’ya bedel katan vizyon projelerin yanında mahallelerin gereksinimlerine nazaran farklı hizmetleri de hayata geçirdiklerini tabir eden Lider Dündar, inşa ettikleri her projenin çok işlevli olmasına ihtimam gösterdiklerine dikkat çekti.

Demirtaş’ın 17 bin nüfustan 90 bin nüfusa ulaşan, süratli gelişen bir bölge olduğuna vurgu yapan Dündar, “Bursa’mızın gelişim bölgelerinden Demirtaş, büyümesiyle orantılı olarak önemli yatırımları da kazanıyor. Bu bölgemize bugüne kadar birçok hizmeti kazandırdık. 18 yeni parkın yanı sıra, Demirtaş Meydanı ve Kültür Merkezi, Trap ve Atıcılık Tesisleri, Demirtaş-Avdancık Köprüsü, Demirtaş, Kapalı Yüzme Havuzu, Atık Getirme Merkezi, BAREM, Tarık Çevikel İlköğretim Okulu, pazar alanı ve otoparklar, asfalt ve tretuvar çalışmaları üzere birçok hizmet Demirtaş’ın gelişimine katkı sağladı. Bugün de Sakarya Mahallemiz’e yeni bir muhtarlık binası ve çabucak yanında hoş bir parkı kazandırıyoruz. Her yaştan vatandaşımızın faydalanabileceği hoş bir yeşil alan oldu. İki yeni hizmetimiz, mahalle sakinlerimize hayır olsun.” diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Emin Yavuz Gözgeç de yaptığı konuşmada, AK Belediyeciliğin en hoş örneklerinden birini Osmangazi’de yaşadıklarını söz ederek, “Bizler, kentleri çöp, çamur ve çukurdan kurtaran belediyecilik anlayışıyla Recep Tayyip Erdoğan ile tanıştık. Bu türlü bir şehirciliği Cumhurbaşkamız’dan öğrendik. Artık de AK Belediyelerimiz, her bir ilçede, her bir mahallemizde hizmetlerde bulunuyor. Bu hizmetleri saymakla bitiremeyiz. Osmangazi Belediye Liderimiz Mustafa Dündar’a kazandırdığı hoş hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Demirtaş Sakarya Mahallesi Muhtarı Mümin Dündar da, mahalleye kazandırılan yeni muhtarlık binası ve parktan ötürü Lider Dündar’a teşekkür etti. Açılış kurdelasının kesilmesinin akabinde Lider Dündar, parkı gezerek oyun oynayan çocuklarla bir ortaya geldi. Mahalle sakinleri de kendilerini hoş bir hizmet sunan Lider Dündar’a memnuniyetlerini söz etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal