Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, AK Parti'nin Ankara mitinginde konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, AK Parti’nin Ankara mitinginde konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Bu yedili masanın Türkiye’nin inanç iklimini çökertmelerine müsaade vermeyeceğiz. Yedili koalisyonlarla Türkiye’yi istikrarsızlık batağına saplamak isteyenlere geçit vermeyeceğiz.” dedi.

Oktay, AK Parti’nin, Başşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen Ankara mitinginde yaptığı konuşmada, Türk milletinin gücünü geçmişten alan, hayalleri, “kızıl elması” olan bir millet olduğunu ve AK Parti’nin bu milletin bağrından çıkarak 21 yıldır gece gündüz çalıştığını söyledi.

Her gün Türkiye’nin dört bir yanında sayısız hizmeti, yapıtı hayata geçirdiklerini belirten Oktay, “60 yıllık hayalimiz Türkiye’nin arabası Toog, Karadeniz gazının konutlarımıza ulaşması, yapamazsınız dedikleri Akkuyu Nükleer Santrali, dünyanın en yüksek barajlarından Yusufeli, savunma endüstrisinde yakaladığımız yükseliş, Gökbey, Hürjet, ANKA-3 ve insansız deniz araçları… Yalnızca yakın vakitte hizmete sunduklarımızı bile saymak burada saatlerimizi alır. En dev yapıtımız ise Türkiye’nin asırlık muhtaçlıklarını yalnızca 20 yılda tamamlamış olmamızdır.” sözlerini kullandı.

“İstikametini kaybedenler, aklını kiraya verenler var”

Oktay, 14 Mayıs’tan sonra bu güçlü eser ve hizmet altyapısının üzerinde Türkiye Yüzyılı’nı inşa edeceklerini anlatarak, Türkiye’nin siyasi ve ekonomik olarak bağımlı kalmasını isteyenlerin oyunlarını bozacaklarını kaydetti.

Daha evvel de Türkiye’nin atılımlarının önünü kesmek için her yolun denendiğini belirten Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde verdikleri gayretle tüm bu badirelerin üstesinden geldiklerini tabir etti.

Oktay, Türkiye’yi rayından, rotasından çıkarmak isteyenlerin bulunduğunu lisana getirerek, şöyle konuştu:

“Adeta bir matruşka siyaseti var”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, PKK’nın ismini ağzına almadığını söz eden Oktay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Güya, reklamını yapmak istemiyormuş da onun için. Güler misin ağlar mısın? Halbuki ortağını gammazlamak istemeyen hatalı üzere. Ondan ötürü ağzına almak istemiyor. Ancak ortağı onu ve avanesini gammazladı bile. Ne yaptı? Kandil’deki ortakları onları ele verdi bile. Bunlar ne kadar inkar etseler de, Kandil itiraf ediyor, Pensilvanya da itiraf ediyor. Kandil ne diyor? ‘Biz de masadayız, biz de masanın ortağıyız’ diye açık açık söylüyorlar. Siz de buna şahit misiniz? Zati her gün bir tane terörist elebaşı oradan çıkıp açık açık konuşuyor. ‘Biz terörün reklamını yapmıyoruz’ diyorlar lakin Kandil’deki teröristler bunların reklam ajansı üzere, motamot Pensilvanya’daki teröristler üzere, bunların seçim uyum merkezi üzere çalışıyorlar. Kıymetli kardeşlerim, Cumhuriyet tarihi daha evvel bu türlü bir takiye görmedi. Teröristler yerli ve ulusal, hainler vatansever, mandacılar milliyetçi, inançlarından uzaklaşanlar dindar, halk düşmanları halkçı kılığına girmiş durumda. Kurtlar sofrasının ismini Halil İbrahim sofrası koymaya kalkmışlar. Siz kimsiniz Halil İbrahim sofrası kim? Sizinkisi Halil İbrahim sofrası değil, olsa olsa Türkiye’nin paylaşım sofrası, kurtlar sofrasıdır. Buna da benim milletim müsaade vermez. O sofranın altını üstüne çevirir. Nerede? 14 Mayıs’ta sandıkları gümbür gümbür patlatırken. Değil mi?

Adeta bir matruşka siyaseti var. Matruşkayı bilir benim Ankaralı kardeşlerim. Hani bu türlü içini bir açarsın, bir tane daha çıkar, onu da açarsın bir oburu daha çıkar. İşte bu yedili maşa da motamot o denli. Adeta terörün matruşkası olmuşlar. Matruşkayı bir açıyorsun FETÖ çıkıyor. Bir açıyorsun, daha açıyorsun onun altından Kandil çıkıyor. Bir daha açıyorsun onların da iplerini elinde tutan vesayetçi ağababaları çıkıyor. 14 Mayıs’tan sonra sizler bu matruşka ittifakını paramparça edeceksiniz inşallah. 14 Mayıs’ta sizler oylarınızla bu oyunu bozacaksınız inşallah. Türkiye’nin mukadderatının bir kumar masasından tayin edilmesine müsaade vermeyeceksiniz.”

Oktay, bu seçimin sıradan değil, Türkiye’nin mukadderat seçimi olduğunu belirterek, ulusal iradeye inandıklarını ve güvendiklerini kaydetti.

“Devlet yönetmek ciddiyet ister”

Kendi ülkesine ve milletine güvenmeyen, Türkiye Yüzyılı’na inanmayan “tanzimatçı zihniyet”in, devayı, geçmişte olduğu üzere, tekrar dışarıda aradığını aktaran Oktay, şöyle konuştu:

“Kılıçdaroğlu ve avaneleri ne diyor? Londra’dan 300 milyar dolar getirecekmiş. Nasıl getirecek? Kılıçdaroğlu’na desen ki 300 milyar doları şu kağıda yaz. Yazamaz. Yaptığı hiçbir hesap tutmuyor ki esasen. Hatırlıyorsunuz, benzinlik, hamburger olayını… Olsa olsa yeniden bir benzinlikte bir hamburger yerken birileri gelip bu türlü bir kelam vermiş olmalı bunlara… Devlet yönetmek ciddiyet ister. Artık ona yeni bir şey ekledi. Atatürk Havalimanını Amerikalılara peşkeş çekecekmiş. Bunu da ne vakit söylüyor? TEKNOFEST’in başladığı gün. Bunların yerlilikle, ulusallıkla sıkıntısı nedir? 150 yıldır bunların karın ağrısı nedir çözemedik. Yüzyıl öncesinden gelen karın ağrıları devam ediyor. İçeride benim mühendisim neyi geliştirse, benim beşerim neyi bulsa anında alerji kapıyor bunlar. Varsın onlar Brüksel’e, Washington’a, bize Ankara kâfi, bize Türkiye kâfi, bize Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte omuz omuza yürüyen milletimiz kâfi.”

“Bunların cumhuriyet diye bir sıkıntısı yok”

Oktay, CHP’ye oy vermeyi düşünen vatandaşlara seslenmek istediğini lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Sevgili kardeşlerim, bunların cumhuriyet diye bir kaygısı yok, millet diye bir kederi yok, memleket diye bir sıkıntıları de yok. Bu CHP senin bildiğin CHP değil artık. Bu CHP, Atatürk’ün CHP’si değil. Atatürk’ün CHP’sinde, hatırlayın, cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laikçilik ve inkılapçılık vardı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ise altılı masa uğruna altı oku bile değiştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si vesayeti ve mandacılığı cumhuriyetçilik, terörle kol kola girmeyi milliyetçilik, halk düşmanlığını halkçılık, özerkliği devletçilik, din düşmanlığını laiklik, militanlığı da inkılapçılık diye pazarlıyor. İktidarı elde edebilmek için kendi pahalarını alt üst ettiler. Artık de ülkenin ve milletin kıymetlerini bozmaya çalışıyorlar. Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhumuzu bozmaya çalışıyorlar.”

Milletin takviyesiyle 14 Mayıs’ta, hem Cumhurbaşkanlığını hem de Meclis çoğunluğunu alacaklarını belirten Oktay, bu işi birinci cinste bitireceklerini söyledi. ???????

Kaynak: AA / Harun Kutbe – Siyaset