Kılıçdaroğlu İzmir'de Büyük Miting Düzenledi

Kılıçdaroğlu İzmir’de Büyük Miting Düzenledi

Haber: TAMER ARDA ERŞİN- Kamera: KERİM UĞUR

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, büyük İzmir mitingine, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve İttifak Üyesi genel liderlerle birlikte İhsan Alyanak Vapuru ile geldi. “Halkçı” lakabıyla bilinen İhsan Alyanak 1973-1980 ortasında İzmir Belediye Başkanlığı yaptı.

Millet İttifakı bugün İzmir’de Gündoğdu Meydanında yüzbinlerin katıldığı büyük bir miting düzenledi. Miting alalına yurttaşlar saatler öncesinden gelerek, Cumhuriyet Alanı’nı Kordon boyunca doldurmaya başladı. Alanda yurttaşların elinde yalnızca Türk bayrakları ve taleplerinin yer aldığı dövizler vardı. Meydanın etrafındaki binalarda yaşayan yurttaşlar, konutlarından Türk bayrağı açtı ve mitingi buradan izledi.

Platformun çok uzağında kalan vatandaşların konuşanları izleyebilmesi için alana 11 adet dev ekran kuruldu. Alanda ağır güvenlik tedbirleri vardı ve kıyı güvenlik polisleri de tekne ile devriye attı.

Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal ile Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu mitingde birer konuşma yaptı.

“SUPERMAN” PANKARTI ASILDI

Kılıçdaroğlu’nun konuşacağı sahnenin yanına Kılıçdaroğlu’nun, Superman’a bençetildiği bir afiş asıldı. Afişte, gömleğinin içinden K harfi ve Superman gibisi giysisi görünen Kılıçdaroğlu çizimi yer aldı. Görselde “İlk çeşitte bitirelim. Ben Kemal, geliyorum” yazısı da yer aldı. Bina uzunluğundaki bu pankartın çabucak yanına da tıpkı boyutlarda Kılıçdaroğlu’nun otomobil ile Çankaya köşküne giderken milleti selamladığı görsel ile “Çankaya’ya giden yol, Gündoğdu’dan geçer” yazılı pankart gerildi. Tekne ile Kılıçdaroğlu için pankart açıldı.

TÜRK BAYRAKLARI İLE KOREOGRAFİ

Yurttaşlar alanda Türk bayrakları ve müzik koreografisi yaptı. CHP’li İzmir ilçe belediye liderleri ve milletvekili adayları sahneye çıkarak yurttaşları selamladı.

ALANA VAPUR İLE GELDİ

Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin genel liderleri ile Yavaş ve İmamoğlu ile birlikte alana, 1973-1980 devirlerinde İzmir Belediye Başkanlığı’nı yapan ve “Halkçı Alyanak” sloganı ile bilinen İhsan Alyanak’ın ismini taşıyan vapur ile geldi, alana yürüdü. Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Yavaş ve eşi Nursen Yavaş ele ele tutuşarak alana yürüdüler.

Kaynak: ANKA / Siyaset