Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu 23 Nisan konseri verdi

Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu 23 Nisan konseri verdi

Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu, Anıtpark’ta 23 Nisan konseri verdi. Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Bu ülkenin aydınlık geleceği Atatürk’ün ‘Hayatta en gerçek mürşit ilimdir’ kelamında bâtın. Bilimi ve aklı rehber edinerek Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık gayesine ulaşmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk aydınlığı” dedi.

Çankaya Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aktiflikleri devam ediyor. Aktiflik programı kapsamında konser veren 1000 Çocuk Korosu da Anıtkabir’in yanında bulunan Anıtpark’ta müzik ve marşlarını seslendirdi. Konser öncesi Lider Taşdelen, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı her yıl olduğu üzere tekrar Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün yanı başında Anıtkabir’in yanı başında ve coşkuyla kutluyoruz. Bu bayramın asıl sahibi çocuklarımızın ellerinden öpüyorum” diye konuştu.

23 Nisan’ın kıymetine vurgu yapan Taşdelen, şunları kaydetti:

“Ulusal egemenlik kavramı kolay edindiğimiz bir kavram değil. Mustafa Kemal Atatürk, yıkılan Osmanlı Devleti’nin üzerinde yeni Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarken halk egemenliğine, ulus egemenliğine dayalı bağımsız bir devlet istedi. Bugün meclisimizin duvarında da yazdığı üzere ‘Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir.’ Önemli günlerden geçiyoruz, bu nedenle ulusal egemenliğimize ve Atatürk prensip ve ihtilallerine her zamankinden daha fazla sahip çıkmalıyız. Zira bu ülkenin aydınlık geleceği Atatürk’ün ‘Hayatta en gerçek mürşit ilimdir’ kelamında saklı. Bilimi ve aklı rehber edinerek Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık amacına ulaşmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk aydınlığı.”

Taşdelen’in konuşmasının akabinde Ahmet Bahadır İlhan Ortaokulu, Mehmet Özcan Torunoğlu Ortaokulu, Salih Alptekin Ortaokulu ve Büyükhanlı Ortaokulu öğrencilerinden oluşan 1000 Çocuk Korosu, Şef Murat Ömür Tuncer idaresinde ve Agora Senfoni Orkestrası eşliğinde müziklerini seslendirdi. “Gençlik Marşı”, “Bugün Bizim Bayramımız”, “İzmir Marşı”, “Gel Katıl Bize”, “Ben Giderim Batum’a”, “Çay Elinden Öteye” ve “Ey Özgürlük” yapıtlarını seslendiren çocuklar, kapanışı ise Atatürk’e hitaben “Senden Daha Güzel” müziğiyle yaptı.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat