Ümit Özdağ: Türk halkının yüzde 90'ı Türkiye'nin göçmenistan olmasına karşı

Ümit Özdağ: Türk halkının yüzde 90’ı Türkiye’nin göçmenistan olmasına karşı

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, “Türk halkının yüzde 90’ı, Türkiye’nin göçmenistan olmasına karşı. Türk halkının yüzde 90’ı; Türklüğün, Atatürk’ün anayasadan çıkartılmasına karşı… Atatürk ile hengame edenler, Türk milletine savaş açanlar, Türkiye’yi göçmenistan yapmaya çalışanlar, sandıkta gereken dersi seçmenden alacaklar” dedi.

Ümit Özdağ, bugün Burdur’da partisinin vilayet binasının açılışına katıldı. Açılışın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özdağ, şunları söyledi:

“Seçimler süratle yaklaşıyor. Biz de Zafer Partisi ve Cet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan Bey’in çalışma grupları olarak bütün Türkiye’de çalışmalarımızı eşgüdüm halinde sürdürüyoruz. Birtakım siyaset mühendislerinin yapmak istediğinin tersine, Türklüğü anayasadan çıkartmak, sığınmacılar için Türkiye’yi bir göçmenistan yapma projesi, Cet İttifakı ve Zafer Partisi’nin, Türk halkının dayanağını alan direnciyle karşı karşıya kaldı. Türklüğü anayasadan çıkartmak isteyenler, Türk milletine, Türk milleti kavramına karşı savaş açanlar, Türkiye’yi göçmenistan haline getirmek isteyenler, Zafer Partisi’nin oluşturduğu cephe karşısında şaşkınlığa uğramış durumdalar. Zafer Partisi’nin gerisinde, Sinan Oğan’ın ardında, Türk milletinin reaksiyonunun her geçen gün yükselerek sandığa yanlışsız ilerlediğini görüyoruz. Biz, manipüle anket sonuçlarını da biliyoruz, gerçek anket sonuçlarını da biliyoruz. Gerçek anket sonuçları sandıkta teyit edildiği vakit kimilerinin nasıl büyük bir şaşkınlık yaşayacağını da şimdiden tabir edebilirim.

TÜRK HALKININ YÜZDE 90’I, TÜRKİYE’NİN GÖÇMENİSTAN OLMASINA KARŞI”

Türk halkı, anayasadan Türklüğün çıkarılmasına, Türk milletinin HDP ile HÜDA PAR ortasına sıkıştırılmasına müsaade vermeyecek. Türk halkı, Türkiye’nin Orta Doğululaştırılmasına müsaade vermeyecek. Bu müsaade vermemeyi de Zafer Partisi’ne dayanağını açıklayarak gösterecek. Şayet bir kısım halkımız Cet İttifakı’na ve Zafer Partisi’ne dayanak vermezse bizim üzere düşünmedikleri için değil, bizim onlara gereğince ulaşamamamızdan bir nedenden ötürü bu seçimde dayanak vermeyecekler. Lakin biliyoruz ki Türk halkının yüzde 90’ı bizim üzere düşünüyor. Türk halkının yüzde 90’ı, Türkiye’nin göçmenistan olmasına karşı. Türk halkının yüzde 90’ı; Türklüğün, Atatürk’ün anayasadan çıkartılmasına karşı. Mevcut iki ittifak ortasında çabucak hemen hiçbir fark yok. Halbuki Cet İttifakı ve Zafer Partisi, Türk halkını seçeneksiz olmaktan kurtarmıştır. Seçimler başlamadan evvel bize ‘oy bölüyorsunuz’ diye serzenişte bulunan birçok insan, artık ‘İyi ki varsınız. Siz olmasaydınız AKP’lileri, siz olmasaydınız FETÖ’cüleri Millet İttifakı listelerinden Meclis’e yollamak zorunda kalacaktık. Orada bir diğer AK Parti varken niçin biz buradaki AK Partilileri yollayalım’ diyorlar.

TÜRKİYE’Yİ GÖÇMENİSTAN YAPMAYA ÇALIŞANLAR, SANDIKTA GEREKEN DERSİ SEÇMENDEN ALACAKLAR”

Gördük ki demokrasi sahiden hoş. Böylelikle başkanlar, halkın önüne her istediklerini koyamıyorlar. ‘Ben, odunu koysam seçilirim’ mantığıyla liste yapanlar, artık seçmenden gereken dersi alacaklar. Atatürk ile hengame edenler, Türk milletine savaş açanlar, Türkiye’yi göçmenistan yapmaya çalışanlar, sandıkta gereken dersi seçmenden alacaklar. Burdur’da da Zafer Partisi bir sürpriz yapacak. Bundan eminiz. Her yerde zira, gençlik başta olmak üzere Türk halkının, işçilerin Zafer Partisi gerisindeki takviyesi her geçen gün yükseliyor. Biz de Türkiye’yi adım adım dolaşarak, insanlara dokunarak, el sıkışarak, kendimizi anlatarak, sorulan sorulara açık karşılık vererek anlatıyoruz, izah ediyoruz, ikna ediyoruz. Bunu Burdur’da da yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset