Odunpazarı Belediyesi '100'ü Aydınlığa Bakanlar Söylüyor' Konseri Düzenledi

Odunpazarı Belediyesi ‘100’ü Aydınlığa Bakanlar Söylüyor’ Konseri Düzenledi

Odunpazarı Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü aktiflikleri kapsamında ‘100’ü Aydınlığa Bakanlar Söylüyor’ konseri düzenledi.

Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserin şefliğini Gönül Onar yaptı. Konserde çocuk korosu, genç yıldızlar korosu ve Ceren Özdemir Gençlik Merkezi Ses Eğitim Kümesi sahne aldı.

Konser programının başında çocuk korosu, genç yıldızlar korosu ve Ceren Özdemir Gençlik Merkezi ses eğitim kümesi öğrencileri Muyiddin Abdal’ın yazdığı ve Fazıl Say’ın bestelediği ‘İnsan İnsan’ müziğini; zelzele bölgesinden gelen Deniz Rana Mengili de ‘Mağusa Limanı’ isimli yapıtı seslendirdi. Konserde, Eskişehirli şair Erdinç Özkaya’nın ‘100’ü Aydınlığa Bakanlar Söylüyor’ konseri için armağan ettiği ‘Cumhuriyet 100 yaşında’ şiiri, Eylül Gerçek tarafından okundu. Çocuk korusuna ‘Bu Son Olsun’ müziğinde Eskişehir’in sevilen sanatkarlarından Mesut Girgin eşlik etti.

Çocuk korusunun akabinde sahneye, genç yıldızlar korosu ve Ceren Özdemir Gençlik Merkezi Ses Eğitim Kümesi çıktı. Genç yıldızlar korosu ve Ceren Özdemir Gençlik Merkezi Ses Eğitim Kümesi dinleyicilerden beğeni topladı. Konser sonunda tüm koro üyeleri ‘Memleketim’ müziğini söyledi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat