Bursa'daki otobüs kazasında 2 kişi hayatını kaybetmiş

Bursa’daki otobüs kazasında 2 kişi hayatını kaybetmiş

Bursa‘nın İnegöl ilçesi yakınlarında dün gece yaşanan otobüs kazasında 2 kişinin hayatını kaybettiği, 43 kişinin yaralandığı bildirildi. Birinci etapta 3 olarak açıklanan vefat eden kişi sayısı güncellendi. Çanakkale’deki tarih gezisinden Ankara’ya dönen öğrencileri taşıyan otobüsün sürücüsü Kemal Arslan (59) ile 12 yaşındaki ortaokul öğrencisi Çağan Özgen Çelik’in hayatını kaybettiği açıklandı. 43 yaralıdan 25’i taburcu edilirken, 1’i ağır 18 kişinin tedavisi ise sürüyor.

Çanakkale gezisinden dönen ve Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki bir ortaokulun öğrencileri ile öğretmenleri taşıyan, Kemal Arslan idaresindeki 06 BFV 850 plakalı cins otobüsü, gece 23. 50 sıralarında Şehitler köyü yakınlarında denetimden çıkarak orta refüje yan yattı. Kazada şoförü Arslan ile öğrenci Çağan Özgen Çelik hayatını kaybetti, 43 kişi yaralandı. Yaralılardan 18’i ambulanslarla hastaneye kaldırıldı; 1 kişinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Başka yaralıların ise olay yerinde ayakta tedavi edildikleri öğrenildi.

Daha evvel kazada hayatını kaybedenlerin sayısının 3 olduğu bildirilmişti. Fakat açıklanan yeni bilgi ile hayatını kaybedenlerin sayısının 2 olduğu kaydedildi.

Kazayla ilgili tahkikat devam ederken, cenazelerin toprağa verilmek üzere Ankara’ya götürüldüğü öğrenildi. – BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa