Bursa'da aşık olduğu solisti öldüren şahsa müebbet mahpus talebi

Bursa’da aşık olduğu solisti öldüren şahsa müebbet mahpus talebi

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde platonik olarak aşık olduğu solisti kızının gözleri önünde öldüren ve yakalanarak tutuklanan şahsın hazırlanan iddianamede ağırlaştırılmış müebbet mahpusu talep edildi.

Geçtiğimiz ocak ayında Sırameşeler Mahallesi Çatal Sokak’ta meydana gelen olayda, gece kulübünde solist olarak çalışan Nurcan İnan (41) meskenine gitmek için yerden ayrıldı. Arkadaşı olduğu tez edilen İzzet Akdeniz (46), İnan’ın yolunu konutunun önünde kesti. Bir müddet sokakta konuşan ikili ortasında tartışma çıktı. Nurcan İnan’ın kızı Yağmur (19) da seslerin akabinde konuttan dışarı çıktı. Bu sırada İzzet Akdeniz, belinden çıkardığı tabanca ile Nurcan İnan’a ateş etti. Başından vurulan şanssız bayan kanlar içinde yere yığıldı. “Nurcan, öldüreceğim seni” diyerek bölgeden ayrılan Akdeniz’in 16 AV 585 plakalı araba ile kaçtığı tespit edildi. O anlar kameralar tarafından kaydedilirken, Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırılan bayan hayatını kaybetti. Çalışma başlatan polis, kaçan şüpheliyi Yıldırım ilçesinde yakaladı. Polisteki sözünde Nurcan İnan’a platonik olarak aşık olduğunu söyleyen İzzet Akdeniz, “Çalıştığı yerde kendisini diğer erkekler ile görünce kıskançlık yaşadım. O yüzden vurdum. Kıskançlık yüzünden yaptım” dedi.

Nurcan İnan’ın kızı Yağmur da sözünde, şüphelinin konutlarına gidip geldiğini ancak annesinin yüz vermediğini belirtti.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, olaya ait iddianameyi hazırladı. Hazırlanan iddianamede İzzet Akdeniz için ‘kasten adam öldürmek’ cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus talep edildi. İddianame, 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. – BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa