Bilecik'te Klâsik Tek Kurşun ve Trap Atış Karşılaşmaları gerçekleştirildi

Bilecik’te Klâsik Tek Kurşun ve Trap Atış Karşılaşmaları gerçekleştirildi

Bilecik‘in Osmaneli ilçesinde Merkez Avcılık ve Atıcılık Kulübü tarafından düzenlenen Klasik Tek Kurşun ve Trap Atış Karşılaşmaları yapıldı.

Tüm şehitlerin anısına düzenlenen klâsik “Avcı Bayramı” hafta sonu coşkuyla kutlandı. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden birçok avcı, atıcı ve doğaseverin katıldığı yarışları yüzlerce kişi izlerken, karşılaşmalarda 2 bin atlet birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

Bu yıl karşılaşmalarda 40 metre pet şişe kategorisi, 55 metre gaye atışı, 90 metre gonk ve 35 metre tavşan gaye atışı kategorisi olmak üzere toplam 4 kategoride atletler birbirleriyle çaba etti.

Poligonlara çıkan amatör ve profesyonel yarışmacılar, sporseverler tarafından büyük bir ilgi ve heyecanla izlendi.

Müsabakalarla hakkında bilgi veren Osmaneli Merkez Avcılar Kulübü Lideri Mustafa Avcı, klasik hale gelen ve bu yıl 30’cusu düzenledikleri etkinlikteki hedeflerinin ateşli silahların düğünlerde, cümbüş yerlerinde, maç sevinçlerinde, bayramlarda ve meskün mahallerde kullanılmasının önüne geçmek olduğunu söyledi.

Başkan Avcı, “Bu usul tertiplerle, atışa meraklı amatör olmaya aday dostlarımıza bu sporu sevdirmek, cet sporumuz olan atıcılığın geliştirilmesini sağlamak, ilçemizin tanıtımını, gelişmesini ve reklamını yapmak, avcılık ve atıcılıkla uğraşan tüm doğasever sportmenlerin kendi ortalarında tanışıp kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlamak ve tıpkı vakitte makus uğraş ve alışkanlık edinen genç kardeşlerimizi atıcılığa özendirmek üzere emellerle düzenlemekteyiz.” dedi.

Kaynak: AA / Zeki Ceyhan – Yeni