TYF Yelken Ligi 2. Ayak Optimist Müsabakaları sona erdi

TYF Yelken Ligi 2. Ayak Optimist Müsabakaları sona erdi

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Balıkesir‘in Ayvalık ilçesinde düzenlenen Yelken Ligi 2. Ayak Yarışları sona erdi.

24 Nisan’da başlayan ve 6 gün süren yarışlarda derece girenlerle, ulusal gruba seçilen atletler için ödül merasimi düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen merasimde; Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, Balıkesir Vilayet Gençlik ve Spor Müdürü Adem Özalp, Kuzey Ege Kıyı Güvenlik Küme Kumandanı Emrah Kadir Çakır’ın yanı sıra müsabakalara katılan yüzlerce sportmen ve antrenörleri hazır bulundu.

Törende konuşan Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin de, müsabakalar dahilinde yüzlerce sporcuyu ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti tabir ederek, “Ümit ediyorum ki keyifli olmuşsunuzdur. Şad kalmışsınızdır. Bizler; hem sporu hem de turizmi çeşitlendirebilmek manasında Ayvalık için bulunmaz bedellerden biri olan deniz sporlarını ilçenin gündeminde tutmaya çalışıyoruz. Bugün bu tertibe mesken sahipliği yapan Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü, ilçemizin en eski ve esaslı kulüplerinden biridir. ” sözlerini kullandı.

Törende konuşan Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, 6 gün süren yarışların kazasız-belasız sona ermesinden duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Yelken sporu Ayvalık’ta yenide canlanıyor. Bundan ötürü da son derece memnunum. Ayrıyeten bu tertibin açılışını yaptığımız kortej yürüyüşünden bu vakte kadar Ayvalık’ta tam bir karnaval havası ve büyük bir coşkuya şahit olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Balıkesir Vilayet Gençlik ve Spor Müdürü Adem Özalp ise Balıkesir’in spor tertiplerine mesken sahipliği yapan bir spor kenti olduğunu belirterek, “Ayvalık bu manada sportif etkinliklerde kıymetli ilçelerimizden birisi. Birden fazla tertiplere mesken sahipliği yapan ve en güzel formda yapan ilçelerimizden biri. Biz, Ayvalık ilçemizde valiliğimiz uyumunda tüm kurumlarımız ve paydaşlarımızla birlikte bu hoş ilçeyi spor turizminin de merkezi yapmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların akabinde dereceye giren kulüplerin atletleriyle, Türkiye Yelken Ulusal Ekibi’ne girmeye hak kazanan atletlere mükafatları takdim edildi.

Kaynak: AA / Suat Salgın – Spor