Beylikdüzü'nde bir garip hırsızlık: Apartmanın zil panelini çaldı

Beylikdüzü’nde bir garip hırsızlık: Apartmanın zil panelini çaldı

Beylikdüzü‘nde bir garip hırsızlık: Apartmanın zil panelini çaldı

İSTANBUL – Beylikdüzü‘nde bir hırsız, apartman girişinde bulunan zil panelini çaldı. Görenleri şaşkına çeviren hırsızlık sonrası ise apartman sakini İlker Caran, “Güzel bir atasözümüz var bizim, ‘hırsız kapı çalmaz’ denir lakin zili çaldı” diyerek yaşanan olayı anlattı. O hırsızlık anları ise saniye saniye apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz Cuma günü 01.00 sıralarında Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye nazaran bir müddet site önünde etrafı gözetleyen hırsız, etrafta kimsenin olmadığından emin olduğunda apartmanın girişine geldi. Güvenlik kameralarının olduğunu fark eden şahıs, yüzünü kapatarak elindeki tornavida ile zil panelini sökmeye başladı. Yaklaşık 5 dakikada 7 bin TL bedelindeki iki zil panelini çalan hırsız, olayın akabinde kayıplara karıştı. Apartman sakinleri sabah uyandığında durumun farkına vararak polis takımlarına haber verdi. Vatandaşlar yaşadığı şaşkınlığı, “Tabi hırsızlık olacağı istikametinde bir kuşkumuz vardı lakin bu formda bir hırsızlıkla karşılaşacağımızı düşünmemiştik” diyerek anlattı. Olayla ilgili polisler çalışma başlatırken, yaşanan hırsızlık anı ise güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

“Zil panelini ne yapacak, nasıl satacak bilmiyorum”

Yaşanan sıradışı hırsızlık hakkında konuşan apartman sakini İlker Caran, “Gece saatlerinde sitemizde bir hırsızlık olayı yaşandı. Sabah eşim işe giderken bana fotoğraf attı ve zil panelinin çalındığını gördüm. Çabucak yöneticimiz ile görüştük ve kamera kayıtlarına baktık. Hırsızın yüzü aşikâr olmuyordu. Maskesi vardı ve hızını kapatıyordu. Hoş bir atasözümüz var bizim, ‘hırsız kapı çalmaz’ denir fakat zili çaldı. Hoş bir sistem kurmuştuk ancak hırsız birkaç dakika içerisinde çalarak kayıplara karıştı. Tabi hırsızlık olacağı istikametinde bir kuşkumuz vardı. Bu formda bir hırsızlıkla karşılaşacağımızı düşünmemiştik. Zil panelini ne yapacak, nasıl satacak bilmiyorum. Adedini biz 3 bin 500 TL’ye almıştık. İki panel için 7 bin TL üzere bir ziyanımız var” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hakan Polat – 3. Sayfa