Bakan Süleyman Soylu, İstanbul'da Trabzon Konutu'nun açılışında konuştu Açıklaması

Bakan Süleyman Soylu, İstanbul’da Trabzon Konutu’nun açılışında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün Karadeniz’de bir tek terörist yok, tertemiz. Eren Bülbül’ümüzün de intikamını aldık, Ferhat astsubayımızın da intikamını aldık. Herkesin intikamını aldık.” dedi.

Trabzon Dernekleri Federasyonunun Fatih ilçesinde bulunan Trabzon Meskeni açılış merasimine AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı olan Soylu ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş katıldı.

Bakan Soylu, konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileterek, geleceğe eser bırakmanın değerini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bakanlık misyonunu aldığında Karadeniz’de teröristin bulunduğuna dikkati çeken Soylu, şöyle devam etti:

“Trabzon’un, Gümüşhane’nin, Bayburt’un, Giresun’un dağlarında, yaylalarında terörist vardı. Ancak Tayyip Erdoğan o denli bir 21 yıllık icraat ortaya koydu ki savunma sanayimizi yüzde 21’lerden 80’lere çıkardı. ‘Profesyonel askerlik’ diye bu ülkeye birinci sefer bir şey kazandırdı ve bizim Batı’dan, dünyanın gelişmiş ülkelerinden, terörle ve terörizmle gayrette rastgele bir farkımız olmadı. En büyük farkımız yüreği cüretle dolu olan kahraman Mehmetçiğimiz, polisimiz ve jandarmamız. Onlar da bu işe daima birlikte girdiler. ve size bir şey söyleyeyim. Bugün Karadeniz’de bir tek terörist yok, tertemiz. Eren Bülbül’ümüzün de intikamını aldık, Ferhat astsubayımızın da intikamını aldık. Herkesin intikamını aldık.”

Soylu, yalnızca Karadeniz’de değil, birçok bölgede de teröristin kalmadığını belirterek, “Allah’ımıza şükürler olsun. Onlar bizi korkutuyorlardı, artık biz onları o denli bir korkutuyoruz ki fare üzere kaçıyorlar. İHA’mız da var, SİHA’mız da var, Atak helikopterimiz de var, kendi ürettiğimiz genel amaç helikopterlerimiz de var.” diye konuştu.

“Bu ülkeyi bir daha geri döndürmeyelim”

Dünyanın farklı devirlerden geçtiğini lisana getiren Soylu, Amerika’nın Irak’ta, Afganistan’da ve Pakistan’da yaptığı üzere Türkiye’ye de yeni bir form vermeye çalıştığını, 21. yüzyılın başından itibaren Türkiye’deki bütün kazanımlarını kaybeden Batı’nın bu kayıplarını yine kazanmaya çalıştığını kaydetti.

Bugün TEKNOFEST’e katıldığını aktaran Soylu, endüstrideki, teknolojideki, bilişimdeki gelişmelerle Türkiye’nin ihtilal üzerine ihtilal yaptığını bildirdi.

Bakan Soylu, “Altyapımızı tamamladık, Allah’a hamdolsun değerlerimizle buluştuk. Dünyaya özgüvenimizi kazandığımızı daima birlikte haykırdık, dünyaya bayrak çektik. Bu ülkeyi bir daha geri döndürmeyelim.” sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde kurdele kesilerek, Trabzon Konutu’nun açılışı yapıldı.

Kaynak: AA / Fatih Ulaş – Aktüel