BAKAN DÖNMEZ MİLLET İTTİFAKI; 7 KOCALI HÜRMÜZ MİSALİ 7 FARKLI SES

BAKAN DÖNMEZ MİLLET İTTİFAKI; 7 KOCALI HÜRMÜZ MİSALİ 7 FARKLI SES

ENERJİ ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Millet İttifakı‘nı eleştirerek, Bilinmeyen ortakları da 2 gün evvel artık ‘Biz sizi, siz bizi tanıyorsunuz’ diye açıklama yaptı. Bay Kemal’e takviye verecekler. Evvel bâtın iştirakleri vardı, artık artık açıktan sesleniyorlar. Şu ortada gizleme gereksiniminde duymadıklarını gördük. Neymiş efendim 7 başka cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Adeta 7 Kocalı Hürmüz misali 7 başka ses dedi.

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ‘Vefa Buluşması’ kapsamında ortalarında vilayet lideri ve kurucuların da bulunduğu AK Parti Eskişehir Vilayet Teşkilatında daha evvel misyon yapmış üyelerle bir ortaya geldi.

Atatürk Bulvarı üzerindeki öğretmenevindeki buluşmada konuşan Bakan Dönmez, Bugün akıl tutulması yaşayan bir muhalefetle karşı karşıyayız. Bugün terörü aklama, terörü iktidara taşıma uğraşında olan bir muhalefetle muhatabız. Terör yuvasını yerle bir etmek için yapılan operasyona karşı çıkan bir muhalefet var. Terörün belini kıran savunma endüstrinin aldığı yolu küçümseyen bir muhalefet var. Biz terörü milletimizin gündeminden çıkardık. Muhalefet ise terör ve terör yandaşlarını savunmaktan, onlara art çıkmaktan zerre imtina etmiyor. İsmi, sanı, ismi, cismi, milliyeti bizim için kıymetli değildir. Nereden kimden gelirse gelsin milletimizin bekasını gaye alan her terör örgütü yok olmaya mahkumdur. İnlerine kadar gireceğiz, dedik girdik. İster metrelerce yükseklikte dağın zirvesinde olsunlar, isterlerse yerin binlerce metre altında mağaralarda, fark etmez. Gerek içeride gerekse dışarıda. Her vakit enselerinde olacağız.

“MUHALEFET, TÜRKİYE DÜŞMANLARININ DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR’

Muhalefete bir bakın Allah aşkına. 6’lı masa dedikleri 6’sı da birbirine benzemez diyen Bakan Fatih Dönmez, şöyle konuştu

Sonradan eklenenlerle doğal masadaki sandalye sayısı kaç oldu bilemiyorum fakat herhalde 8-10’a kadar çıktı. Bilinmeyen ortakları da 2 gün evvel artık ‘biz sizi, siz bizi tanıyorsunuz’ diye açıklama yaptı. Bay Kemal’e dayanak verecekler. Evvel bilinmeyen iştirakleri vardı, artık artık açıktan sesleniyorlar. Şu ortada gizleme gereksiniminde duymadıklarını gördük. Neymiş efendim 7 farklı cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Adeta 7 Kocalı Hürmüz misali, 7 farklı ses. Fuat Oktay beyefendi biliyorsunuz bizim hükümetimizin Cumhurbaşkanı yardımcısı. Ona geçenlerde takıldım ‘Fuat abi ya senin koltuğa ne kadar çok talip var. Bir kişi uygun yönetim ettin 5 yıl’. Artık o masaya 7 kişi yani o koltuğa 7 kişi oturtacaklar. Biz 16 bakanın artık alışılmış her Cumhurbaşkanı yardımcısının altına kaç tane bakan verecekler bilemiyorum fakat sayısı herhalde 40-50 olur. O salonları da biliyorum, oraya 40-50 kişinin de alması mümkün değil anladığım kadarı ile büyük stat, büyük salonlarda bir ortaya gelecekler. Yani bizim çocuklarımız bilirler masallarımızda, destanlarında var ‘Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’ Her biri başka telden çalacak, o denli gözüküyor. Maşallah rabbim bunlardan korusun milletimizi. Biri diyor ki ‘Daha halamı ikna edemedim CHP’ye oy vermeye’. Beriki diyor ki ‘Bizim tabanımız zati CHP’ye oy vermez’ Aslında bakmayın bunların görünürde 7 olduğuna. HDP genel lideri ve eş lideri da var. Onları da koyun oldu mu 9 kişi. İşte bu yüzden Millet İttifakı kaostur, karmaşadır, çok başlılıktır. Kırtasiyeciliktir, egoları uğruna milletin hali, çıkarlarını tehlikeye atanlardır. Ferdî hırs ve ihtirasları uğruna Türkiye’yi ateşe atmaktan çekinmeyenlerdir. Bunlara devlet teslim edilmez. Şehitlerimizin aziz anılarına hürmet etmeyenlere, şehit ailelerimizin yüzünü yere eğenlere devlet teslim edilmez. Türkiye’yi yurt dışına şikayet edenlere, Türkiye’ye yatırım yapmayın diyenlere devlet teslim edilmez. ‘İHA’lara, SİHA’lara dokunacağım’ diyenlere, teröre, teröriste göz kırpana, kol kanat gerene devlet teslim edilmez.

‘ORASI, OLSA OLSA KURTLAR SOFRASI OLUR’

Bakan Dönmez, Millet ittifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Halil İbrahim sofrası’ telaffuzlarına de değinerek, Bir de diyorlar ki burası Halil İbrahim Sofrası. Orası olsa olsa kurtlar sofrası olur. Birbirinin gözünü oyanlar, birbirinin gerisinden iş çevirenler, kuzu postuna bürünen kurtlar ya da kuzu kuzu geri dönenler. Seçmenine ‘mecbursunuz, tıpış tıpış gidip bize oy verecekseniz’ diyen bir zihniyetten bu aziz millete hürmet etmesi, hizmet etmesi beklenir mi sözlerini kullandı.

AK Parti Eskişehir Vilayet Teşkilatında misyon almış üyelerle sohbet eden Bakan Dönmez, daha sonra İnönü İlçesi’nde belediye tarafından Akpınar Mahallesi’ne yaptırılan toplumsal tesislerin açılışına katılarak, mahalle muhtarlarıyla da bir ortaya geldi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni