Bakan Çavuşoğlu: "Karşımızda yerli ve ulusal bir muhalefet yok"

Bakan Çavuşoğlu: “Karşımızda yerli ve ulusal bir muhalefet yok”

Bakan Çavuşoğlu: “Karşımızda yerli ve ulusal bir muhalefet yok”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:

-“Biz daha güçlü Türkiye maksadı için çalışırken karşımızda yerli ve ulusal şuurla hareket eden bir muhalefeti görememenin de ıstırabını yaşıyoruz”

-” Bizler milletin refah düzeyini arttıracak atılımları konuşurken onlar milletine düşman odaklara özgürlük vaatleri veriyor”

-“Kendi seçmenini görmezlikten gelerek tüm siyasetlerini ajansların tavsiyesi ile algı oluşturmak üzerine yapanların sonu tekrar hüsran olacaktır”

ANTALYA – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Biz daha güçlü Türkiye gayesi için çalışırken karşımızda yerli ve ulusal şuurla hareket eden bir muhalefeti görememenin de hüznünü yaşıyoruz. Bizler milletin refah düzeyini arttıracak atılımları konuşurken, onlar milletine düşman odaklara özgürlük vaatleri veriyor” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, AK Parti Antalya Vilayet Başkanlığı’nın Antalya’da misyon yapan gazetecilerle kent merkezindeki bir otelde düzenlediği toplantıda bir ortaya geldi.

Çavuşoğlu, tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın Turgut Özal Spor Salonu yanındaki düzenleyeceği mitinge davet etti.

14 Mayıs seçilerine sayılı gün kaldığını belirterek, Antalya’da ilçe ilçe gönülden gönüle çalışmaları sürdürdüklerini bildirdi.

Antalya’yı hiçbir vakit unutmadıklarını ve hizmet etme uğraşı içinde olduklarının söz eden Bakan Çavuşoğlu, “Ülkemizin asırlık meselelerini bir bir çözerek 81 ili yine inşa ettik. 21 yıldır yatırım be serlerle demokrasi kalkınma atılımlarıyla c yeni yüzyılına hazırladık. Antalya’da ‘er alanda hizmet aldığımız projelerle kentin kalkınmasını sağladık. 21 yılda Antalya’ya 145 milyar lirayı aşan kamu yatırımları yaptık. Her ilçemizde çağdaş kamu binaları kazandırdık. TOKİ eliyle 6bin 839 konutu hemşerilerimize teslim etti. 7 bin 750 konutu da teslim edeceğiz” diye konuştu.

Antalya’ya bir çok birincisi yaşattıklarını belirten Çavuşoğlu, ” 2008’de Antalya’yı doğalgaz ile tanıştırdık. Doğalgazın ulaşmadığın ilçeler içinde çalışmalar yapıyoruz. 14 öğrenci yurdu, 135 spor tesisi, 8 gençlik merkezini vilayetimize kazandırdık. 2 bin 764 olan öğrenci yurdu yatak kapasitesini bugün 21 870’e çıkardık. İki futbol kulübümüz var. Her ikisini de çağdaş stadyumlar yaptık. Kentimize, ilçelerimize spor tesisleri kazandırmaya devam ediyoruz” sözlerini kullandı.

“Üniversite sayısı 7’ye çıkıyor”

Turist sayısı bakımından dünyada 3. sıraya yükseldiklerini lisana getiren Çavuşoğlu, “2002’de 4 milyon turist Antalya’ya gelirken son devirde 15 milyon 208 bin turist ile rekor kırdık. Daha fazla turist başına gelir almalıyız. Antalya Diplomasinin merkezi haline geldi. Dünya Antalya’da konuşuluyor, tüm dünya Antalya’yı konuşuyor. 13 farklı aktiflik yaparak Antalya ismini doruğa taşıdık. Eğitim olmazsa hiçbir şey bedel kazanmaz. Bin 270 eğitim kurumunu, 342 spor salonunu Antalya’ya kazandırdık. Bu yılda 103 eğitim tesisi, bin 492 dersliği öğrencilerin hizmetine sunacağız. Üniversite sayımızı beşe çıkardık. Manavgat ve Kepez’e kazandıracağımız üniversitelerle bunu 7’ye çıkartacağız, lakin amacımız 10 olacak” sözlerine yer verdi.

“Demirköprü Tüneli açılıyor”

Antalya’nın artık bir sıhhat merkezi olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, ” Antalya Kent Hastanesi’nin yüzde 80’i tamamlandı, kısa mühlet sonra hizmete açılacak. Bu yatırımlar Antalya’ya şifa sunarken, vilayetimize geçen sene 4 milyar dolar kazandırdı, kentin bunda katkısı var. Çalıştık üretiyoruz, ürettikçe kazanıyoruz. Antalya’da ihracatımız 2.75 milyar dolara yükseldi. 4.4 milyar çiftçiye dayanak sağladık. 2022’de ziraî ihracat Antalya’da 764 milyon doların üzerine çıktı. İhracatın önündeki taşıma pürüzlerini kaldırıyoruz. 2022 sonu ile 26.5 kilometre 21 adet tüneli kentimize kazandırdık. Çarşamba günü Demirkapı Tünelini açacağız. 4 dakikada geçecek konforlu ve sürüş imkanı sağlayacağız. Manavgat Beydiğin’den Beyşehir’e çıkan bir güzergah olacak” diye konuştu.

Antalya’da havalimanlarına yılda 32 milyon yolcu indiğini lisana getiren Bakan Çavuşoğlu, bu kapasiteyi yeni yatırımlarla 80 milyona çıkardıklarını kaydetti.

“Alanya-Antalya raylı sistem”

Antalya’yı iki farklı güzergahla süratli trenle buluşturacaklarının altını çizen Bakan Çavuşoğlu, ” Etüt çalışmalarında sona geldik. Eskişehir ve Kayseri güzergahında yüzde 90’ı bitti. Antalya-Alanya mevt yoluydu. Yüzde 40 bitti, artık yüzde 60’ı bitti. Lakin yetmiyor. Alanya-Antalya otobanının ihalesini 26 Haziran’da yapacağız. Alanya, Antalya ortasında bir de raylı sistemden bahsettik. Otobana paralel olarak bir raylı sistem sınırını hayata geçirmiş olacağız” dedi.

Türkiye’nin artık global bir güç olduğunun altını çizen Bakan Çavuşoğlu, ” Ukrayna-Rusya Dışişleri Bakanları, arabulucuğumuz sonrasında birinci kere Antalya’ya bir ortaya geldi. Tahıl koridoru, esir değişimi Türkiye olmazsa yapılamazdı. Ülkemiz savaşın tesirlerinden ve yaptırımlardan uzak tuttuk. Tüm dünyaca değerli adımlardı bunlar. Son 21 yılda ülkemizi imajına katkı sağladık. İslam düşmanlığına en fazla sesini yükselten bir ülke oldu Türkiye. Dünyada 260 temsilciliğe ulaştık. Dijital diplomaside dünyada beşinci sıradayız” dedi.

“Özgürlük vaatleri veriyor”

Girişimci ve insani diplomasi anlayışının Türkiye’yi global aktör pozisyonuna getirdiğini söz eden Çavuşoğlu,” Biz daha güçlü Türkiye amacı için çalışırken karşımızda yerli ve ulusal şuurla hareket eden bir muhalefeti görememenin de ıstırabını yaşıyoruz. Bizler milletin refah düzeyini arttıracak atılımları konuşurken onlar milletine düşman odaklara özgürlük vaatleri veriyor. Alanda gördüğüm bir gerçeğin altını çizmek istiyorum. Antalya’da DÜZGÜN partiye oy vermiş milliyetçi hemşerilerimiz, CHP’ye oy vermiş devletçi kardeşlerimiz sırtını terör örgütlerine dayayanlarla oluşturulan bu çıkar masasından çok rahatsız. Farklı görüşlerde olabilir lakin vatansever beşerler. Bir kaç oy alabilmek için sırtını teröristlere Pensilvanya’ya dayayanlarla ittifak yapmalarından vatandaşlarımızın rahatsız ve huzursuz olduğunu gördüm. Kendi seçmenini görmezlikten gelerek tüm siyasetlerini ajansların tavsiyesi ile algı oluşturmak üzerine yapanların sonu yeniden hüsran olacaktır. Ajansların algı operasyonlarına alet olduklarını Antalya’da 12 gün zorla söndürdüğümüz yangın çalışmalarımız sırasında gördük. Yangını söndürmek için gece gündüz çalışırken hepsi bir yerlerde ajansların yönlendirmesiyle farklı filimler çekiyorlardı. Konut ev dolaştılar, farklı vilayetlerden bayanları getirdikleri bildiri dağıttılar sakın imza atmayın AK Parti iktidarı sizin meskenlerini yapmayacak, dolandıracaklar dedi. Biz vatandaşların yarasını sararken, bir taraftan da fitne saçanları görünce çok üzülmüştük. Vatandaşlarımız konutlarına kavuşamamış olacaktı. Allahtan vatandaşların feraseti sağ duyusu var” diye konuştu.

“Gereken yanıtı 14 Mayıs’ta verecektir”

“Ülkemizin asırlık sıkıntılarını giderirken Türkiye’yi dünya ile rekabet eden düzeye çıkartmanın haklı gururun yaşarken onlar her icraatın önüne ardını bir palavra sığdırıp vatandaşların zihinlerine ket vurmaya çalışıyorlar”diyen Bakan Çavuşoğlu, ” Meğer daha düzgününü yapacağınızı söyleyebilirsiniz. Yapılanları kötülemenin bu millete de vatanda da bir yararı yok. Milletimiz görüyor ve gereken karşılığı 14 Mayıs’ta da verecektir. Türkiye asrın felaketi pandemiye, Ukrayna savaşına etrafındaki iç savaş ve krizlerine karşın güçlü ve kararlı bir halde bölgesinde istikrar şemsiyesini açmaya devam edecektir. AK Parti ve Cumhur İttifakı Türkiye’yi 20’inci yüzyıldan, 21’inci yüzyıla taşımıştır. Türkiye 21 yıl öncesindeki Türkiye daha güçlü, özgür demokratik, daha sivil ve daha güçlü bir Türkiye’dir. Apayrı bir Türkiye’yi de daima birlikte inşa ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Antalya’nın değerini bilen bir önderdir. Antalya yapılan her bir yatırımın Türk iktisadına Türkiye’nin kalkınmasın döndüğün bilen önderdir. 14 Mayıs günü yeniden daima birlikte Türkiye Yüzyılı için cumhurbaşkanımız ve Cumhur ittifakımıza en büyük takviyesi Antalya’dan verecektir” açıklamalarında bulundu.

“Birinci parti çıkacağız”

AK Parti Antalya Vilayet Lideri Ali Çetin, vazifeye geldiklerinin üçüncü ayında olduklarını belirterek, adaylar ile başarılı bir saha çalışması yürüttüklerini söyledi.

Çatin, “Partimiz her vakit olduğu üzere 19 ilçede başarılı güçlü biçimde birinci parti çıkacaktır. Maksadımızı daha evvel aldığımız milletvekili sayısını daha fazla vekil çıkartmaktır. Bunu başaracak olan takım bizde var. Adaylarımızı bölgenin tamamına hitap ediyor. En yeterli liste, en düzgün takım bizdedir. 14 Mayıs demokrasi bayramından zaferle çıkacağız” dedi.

Toplantıya, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Lideri İdris Taş, kentte misyon yapan ulusal ve lokal basın temsilcileri katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İsa Akar – Siyaset