Antakya Medeniyetler Korosu, sarsıntıda hayatını kaybedenler anısına konser verdi

Antakya Medeniyetler Korosu, sarsıntıda hayatını kaybedenler anısına konser verdi

Antakya Medeniyetler Korosu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat sarsıntılarında hayatını kaybedenler anısına Esenyurt’ta konser verdi. Konseri izlemeye gelen Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt, sarsıntılarda hayatını kaybedenlere başsağlığı, depremzedelere ise birlik ve beraberlik bildirileri vererek takviye oldu.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat sarsıntılarında hayatını kaybedenler, Esenyurt’ta anıldı. Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği Antakya Medeniyetler Korosu, dayanışma konserinde müzikler bu kere sarsıntıda yaşama veda eden Hataylılar için söylendi. Esenyurt Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere, Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt Kent Kurulu Lideri Mehmet Hanifi Kaya, gaziler, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yılmaz Özfırat şefliğinde başlayan konserde söylenen müzikler, dinleyicilere duygusal anlar yaşattı.

“KADİM DOSTLUKLARLA BİRBİRİMİZE BAĞLIYIZ”

Depremde hayatını kaybedenler için duyduğu üzüntüyü paylaşan Lider Bozkurt, “Bizlere yaşattığınız bu hisler için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bizler dünyanın en hoş ülkesinin evlatlarıyız. Bu yalnızca coğrafik hoşluklardan ibaret değil, kadim dostluklarla birbirimize bağlıyız. Ben Hatay zelzelesinde bunu bir sefer daha gördüm. Tahminen sarsıntıdan birkaç saat evvel ayrışmış görünen beşerler, zelzelede dayanışma içerisine girdi. Bizim bu sarsıntıdan birçok ders çıkarmamız lazım. Bu Ülkenin insanları birbirlerine kadim hislerle bağlıdır. Bizleri hiç kimse ayıramaz onu gördük. Türkiye ayrılamaz bir bütündür. Bu bütünlüğü koruma etmekte bizim vazifemizdir. Hepimiz el ele verirsek bu bütünlüğü sağlarız” dedi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat