AK PARTİ'Lİ YAZICI VESAYETÇİ YAPILARA MUAZZAM BİR PAKLIK YAPTIK

AK PARTİ’Lİ YAZICI VESAYETÇİ YAPILARA MUAZZAM BİR PAKLIK YAPTIK

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Sosyal hayatı, siyasi hayata inişin travmatik uygulamalara yol açan vesayetçi yapıları, toplumsal mühendisliğe kalkışmış kimi kişi, kurum ve etrafları milletten aldığımız güçle bertaraf ederek muazzam bir paklık yaptık ve Türkiye‘yi bugünkü duruma getirdik” dedi.

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, Tekirdağ’da partisinin vilayet başkanlığını ziyaret etti. Gazetecilere açıklamada bulunan Yazıcı, Türkiye‘nin seçimine günler kaldığını belirterek, “13 günümüz kaldı Türkiye‘nin seçimine. Niçin Türkiye seçimi diyoruz? Sahiden bu seçim Türkiye için bir dönemeç. Aziz milletimizin en değerli kazanımlarından Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılının son seçimi 14 Mayıs seçimi. Tekrar bununla kontaklı, 2’nci yüzyılın ki, biz ona Türkiye Yüzyılı diyoruz. 2’nci yüzyılın da birinci seçimi. Bir öteki hususiyeti, çok partili demokratik hayatımızda iktidar değişiminin gerçekleştiği, tek parti idaresinden çok partili çoğulcu sisteme geçisin seçiminin yapıldığı 1950 seçimleri de 14 Mayıs tarihinde yapılmış. Münasebetiyle bu kadar kıymetli iki hususiyetin birleşmiş olması 14 Mayıs 2023 seçimlerini tarihi manada da hakikaten çok değerli kılmaktadır. Ayrıyeten bu seçimde Türkiye’de milletten takviye ve yetki istemek üzere kümelenmiş siyasi yapıların bir tarafta Cumhur İttifakı, öbür tarafta kimi vakit 6’lı masa, kimi 7 oldu, 10 oldu. Herhalde 10’u da aştı, farklı katmanlar var. Görünür görünmeyen yancıları, destekçileri saymıyorum bir ittifak ortasında geçecek olan bir seçim. Türkiye’de iş yapanlar var, bir de konuşanlar var. İş üretenler var, laf üretenler var. İş üreten bölümü Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Genel Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki AK Parti takımları ve Cumhur İtifakı temsil etmektedir. Milletin önüne çıkarken hesap vermek üzere çıkarsınız, yetki istediğinizde gelecek vakit diliminde yapacaklarınızı yahut Türkiye için hayal ettiğiniz sürece yapılması gerekenleri ön görülerinize ait muhayyileniz olur, bunları anlatırsınız. Siyasal davranış biçimlerimizin en kıymetli ögelerindendir zira bizler siyaseti genel liderimiz öncülüğünde milletimizin hukukunu korumak, burada milletten kastım 85 milyonun tamamıdır. Milletin hukukunu korumak, insanımızın hayat standardını yükseltmek, önündeki sosyo ekonomik pürüzleri ortadan kaldırmak, refah düzeyini yükseltmek bir diğer söz ile sofrasında ki ekmeği büyütmek için yola çıkmış kadrolarız” dedi.

‘MİLLET SANDIĞA GİDERKEN RASYONEL BİR MUHASEBE YAPACAK’

Milletin sandığa giderken rasyonel bir muhasebe yapacağını söyleyen Yazıcı, “Türkiye’nin dünya milletleri ortasında üst seviye bir sınıfa yükselmesine yol açacak kazanımlardan kelam etmeyeceğim lakin en azından son 5-10 gün içerisinde biz ter dökerek bu ülkenin envanterine yeni araçlar kazanımı sağlamak suretiyle işte Karadeniz’de, Ereğli’deki gazı bulduk yer yüzüne çıkarttık ve gaz dağıtım şebekesine entegre ettik. ve yeniden Türkiye’nin hayali 50 yıllık, 70 yıllık hayali nükleer gücün birinci gaz yerleştirmesini sağladık ve nükleer güç tesisi kimliğini kazandırdık. İnşallah nükleer ve gazda üretime başlayacak milletin hizmetine sunacağız. Bunlar maddi manada yaptığımız şeyler, bunun tesirinde toplumsal hayatı, siyasi hayata inişin travmatik uygulamalara yol açan vesayetçi yapıları, toplumsal mühendisliğe kalkışmış kimi kişi, kurum ve etrafları milletten aldığımız güçle bertaraf ederek muazzam bir paklık yaptık ve Türkiye’yi bugünkü duruma getirdik” sözlerini kullandı.

‘SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEK TAKIMLAR AK PARTİ’DE’

Bugün problemlerin da olduğunu söyleyen Yazıcı, “Bugün sıkıntılarımız yok değil var, hayat dinamiktir. Sıkıntılar bitmez olacak, lakin bunların üstesinden gelecek takımlarda AK Parti takımlarıdır, teşkilatlarımızı güçlendirmek suretiyle daima birlikte bu doğrultuda yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Milletimizin sandığa giderken, bir taraftan tenkitlerini elbette söyleyecek, dertlerini elbette ki lisana getirecek. Sandığa giderken keskin, yeterli, rasyonel bir muhasebe yapacağını, yaptığını bugüne kadar uygulamaları bu türlü gördük. Hasebiyle daha rasyonel oy kullanacağını, laf üretenlere değil, iş üretenlere ve iş üretenlerinde Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki AK Parti takımları, Cumhur İttifakı olduğunu da görmek suretiyle kıymetlendirme yapacaklarına inanıyoruz. Herşeyin sahibi millettir, tabi ki inanç kıymetlerimizi bir ortada tutarak millet egemenliğin sahibidir. Biz de o egemenliği aziz milletimize nihaveten deruhte etmeye çalışıyoruz. Bunun sorumluluğu, bunun ne kadar kıymetli olduğunu ve bu sorumluluk içerisinde kul hakkı, millet hakkı olduğunu idrakı içerisinde olan kadrolarız. Yürüyüşümüzü bu türlü sürdüreceğiz.” diye konuştu.

AK Parti Vilayet Başkanlığı’nda teşkilatlar ile bir ortaya gelen Hayati Yazıcı, daha sonra Süleymanpaşa Belediye Lideri Cüneyt Yüksel’i makamında ziyaret etti. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni