TAKINTILI OLDUĞU BAYANI POMPALI TÜFEKLE ÖLDÜREN KUŞKULU ADLİYEDE

TAKINTILI OLDUĞU BAYANI POMPALI TÜFEKLE ÖLDÜREN KUŞKULU ADLİYEDE

ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde takıntılı olduğu 1 çocuk annesi Yeşim Sönmez’i (36) meskeninin önünde pompalı tüfekle öldüren Başaran Çevikoğlu (39) adliyeye sevk edildi.

Olay, dün saat 20.00 sıralarında Ereğli ilçesine bağlı Ömerli Mahallesi’nde meydana geldi. Saltukova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde çalışan Başaran Çevikoğlu, arabayla Yeşim Sönmez’in konutunun önüne geldi. Yeşim Sönmez de motosikletini park edip konuta girmeye çalıştığı sırada Başaran Çevikoğlu ile karşılaştı. Çevikoğlu, bayanın önünü katıca ikili ortasında tartışma çıktı. Teze nazaran Başaran Çevikoğlu, arabasından aldığı pompalı tüfekle Yeşim Sönmez’e 2 el ateş açtı. Başından ve göğsünden yaralanan bayanı gören mahalle halkı durumu, sıhhat gruplarına haber verdi. Bu sırada saldırgan ise olay yerinden kaçtı. Ağır yaralanan Sönmez, kaldırıldığı Ereğli Devlet Hastanesi’nde tabiplerin tüm müdahalelerine karşın ömrünü yitirdi. Başaran Çevikoğlu’un bir müddettir Yeşim Sönmez’i rahatsız ettiği ve takıntılı olduğu belirtildi. Yeşim Sönmez’in daha evvel evlenip boşandığı ve 12 yaşında bir kız çocuğunun olduğu öğrenildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Olayın akabinde kaçan Başaran Çevikoğlu, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde polis tarafından yakalandı. Kuşkulu gözaltına alındı. Emniyetteki süreçleri tamamlanan Çevikoğlu, güvenlik tedbirleri altında polis tarafından Ereğli Adliyesi’ne sevk edildi.

MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLECEK

Hayatını kaybeden Yeşim Sönmez’in cenazesinin, yarın Ereğli ilçesinde sabah saatlerinde ‘helallik’ alınmasının akabinde memleketi olan Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı Gündoğan köyünde toprağa verileceği öğrenildi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel