AK Parti Lider Vekili Binali Yıldırım: "Türkler olmasa tarih yazılamaz"

AK Parti Lider Vekili Binali Yıldırım: “Türkler olmasa tarih yazılamaz”

Ak Parti Lider Vekili Binali Yıldırım : “Türkler olmasa tarih yazılamaz”

KIRŞEHİR – Kırşehir müzesi açılışı AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım tarafından yapıldı. Yıldırım burada yaptığı konuşmada; “Türkler olmasa tarih yazılamaz” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım; programına Kırşehir Valiliği ziyareti ile başladı. Burada onur defterini imzalayan Yıldırım, kent yatırımları ile ilgili bir mühlet Kırşehir valisi Hüdayar Mete Buhara ve kent protokolü ile görüştü. Daha sonra Kırşehir Müzesi açılışına katılan Yıldırım, personel ve işçinin baş tacı olduğunu söyledi. Yıldırım burada yaptığı konuşmasında; “İşçi ve işçi olmasa ne otobüsler çalışır, ne ekmek pişirilir ne fabrikalar üretim yapar, hayat adeta durur. Ülkemizin zenginliğine zenginlik katan işçi ve çalışanımızın personel bayramını kutluyorum” dedi. Eski tarihlerde 1 Mayıs Emekçi Bayramlarının hengame ve kaosların günü olarak anıldığını tabir eden Yıldırım konuşmasında; “Eskiden 1 Mayıs karışıklıkların, hengamelerin günü olarak anılırdı. İktidarımızda 1 Mayıs’ı resmi tatil yaptık. Emek ve Dayanışma Günü olarak belirledik” diye konuştu. “Türkler olmasa dünya tarihi yazılamaz” diyen Yıldırım açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Biz bu türlü bir milletiz. Türk milleti olarak tarih boyunca 17 devlet kurmuşuz. 17.’si yüzyılını tamamlayan Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Devletimiz güçlüdür, devletimiz Ortadoğu’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da ve Afrika’da insanlığın teminatıdır. Devletimizin başında memleket sevdalısı adam üzere adam Recep Tayyip Erdoğan vardır.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Enderhan Öz – Siyaset