Ağrı'da 50 metre yükseklikten akan şelale tabiat tutkunlarını ağırlıyor

Ağrı’da 50 metre yükseklikten akan şelale tabiat tutkunlarını ağırlıyor

Ağrı‘nın Taşlıçay ilçesinde karların şimdi erimediği Aladağ Dağları’nda bulunan ve 50 metre yükseklikten kayalıklar ortasında akan şelale, tabiat tutkunlarını ağırlıyor.

İlçenin güneyinde 3 bin rakımın üzerinde yer alan Aladağ Dağları’nın doruğu hala karla kaplı bulunuyor.

Dağın eteklerinde yer alan Kağnılı köyü yakınlarında bulunan ve keşfedilmeyi bekleyen 2400 rakımdaki şelale de eriyen kar ve yağmur sularıyla coşkun akmaya başladı.

Bölgeye gelen tabiat tutkunları, 50 metre yükseklikten akan şelale etrafında hafif kar altında gezinti yaptı, hoş görüntüye karşı çay içti.

Doğa tutkunu Lütfullah Tarhan, AA muhabirine, şelalenin sıkıntı bir arazi yapısı içerisinde olduğunu ve şimdi çok bilinmediğini söyledi.

Doğa tutkunları olarak Kağnılı köyüne geldiklerini söz eden Tarhan, “Şelale yaklaşık 50 metre yükseklikten akıyor. Kışın yağan kar ve ilkbaharda yağmur suları burayı besliyor. Görüntüyü görebilmek için buraya kadar geldik. Bütün doğaseverleri buraya bekliyoruz. Görüntü sahiden çok hoş ve bir yandan da kar yağıyor. Tanım edemeyeceğim hisler içerisindeyim. Buranın keşfedilmesini bekliyoruz ve bütün tabiat severleri buraya bekliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: AA / Abdullah Söylemez – Kültür Sanat