Zuckerberg “Beklentilerimizin çok ötesinde” kelamlarıyla duyurdu! Threads’in üye sayısı 70 milyonu buldu

Meta’nın Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, Threads hesabından platforma kayıt olanların sayısına ait son bilgileri paylaştı. Zuckerberg, “Bu sabah prestijiyle Threads’e 70 milyon kayıt oldu. Beklentilerimizin çok ötesinde.” tabirlerini kullandı.

INSTAGRAM ÜZERİNDEN GİRİLMESİ TESİRLİ OLDU

Threads’in kullanıcı sayısındaki süratli artışta, kullanıcıların Instagram hesapları aracılığıyla platforma giriş yapabilmelerinin tesirli olduğu belirtildi.

ÇARŞAMBA GÜNÜ KULLANIMA SUNULDU

Meta, Twitter‘a rakip yeni toplumsal medya platformu Threads’i çarşamba günü kullanıma sunmuştu. Arayüzü Twitter ile benzerlik gösteren Threads ile ilgili açıklamasında Meta, Threads’in metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram takımı tarafından oluşturulmuş yeni bir uygulama olduğunu bildirmişti.

META’YA YASAL SÜREÇ TEHDİDİ

Yeni platformda karakter sonunun 500 olduğu belirtilen açıklamada, ilişkiler, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğunda görüntülerin da paylaşılabileceği kaydedilmişti. Threads kullanıma açılmasının akabinde ağır ilgi görürken Twitter, Threads nedeniyle Meta’ya karşı yasal süreç başlatma ikazında bulunmuştu. Twitter’in avukatı Alex Spiro, Zuckerberg’e gönderdiği mektupta, Meta’nın Twitter’in ticari sırlarını ve öteki fikri mülkiyetini sistematik, kasıtlı ve yasa dışı halde berbata kullandığına dair önemli kaygı duyulduğunu belirtmişti.

“REKABET HOŞ, HİLE DEĞİL”

Meta’nın geçen yıl eski Twitter çalışanlarını işe aldığına işaret eden Spiro, şirketin kasıtlı olarak bu çalışanları birkaç ay içinde Meta’nın “taklit” Threads uygulamasını geliştirmeleri için görevlendirdiğini sav etmişti. Twitter’ın sahibi Elon Musk da Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Rekabet hoş, hile değil.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

“EKİBİMİZDE ESKİ TWITTER ÇALIŞANI YOK”

Meta’nın Bağlantı Yöneticisi Andy Stone ise Twitter’in avukatının mektubuna karşılık olarak Threads’in mühendislik grubundaki hiç kimsenin eski bir Twitter çalışanı olmadığını belirtmişti.

Kaynak: AA / Dilara Güçlü Okay – Teknoloji