Zırhlıoğlu'na Elazığlı hemşehrilerinden tam dayanak

Zırhlıoğlu’na Elazığlı hemşehrilerinden tam dayanak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa 2. Bölge Milletvekili Adayı Fevzi Zırhlıoğlu Elazığlı hemşehrileriyle bir ortaya geldi. Hemşehrilerinden aldığı dayanakla duygulanan Zırhlıoğlu, “Nasip olursa, bu işi hakkıyla yapacağımızın kelamını veriyoruz” dedi.

MHP Bursa 2. Bölge Milletvekili Adayı Fevzi Zırhlıoğlu’na dayanaklarını göstermek için Türkiye’nin birçok farklı vilayetlerinden Elazığlı dernek liderleri Bursa’ya geldi. Zırhlıoğlu’nun Bursa’dan aday olmasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir Elazığlı milletvekili daha gönderebileceklerinden memnuniyet duyduklarını belirten dernek liderleri, Zırhlıoğlu’na 14 Mayıs seçimlerinde hemşehrileri olarak tam dayanak vereceklerini lisana getirdi.

Bursa Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Lideri İbrahim Karaçin, “Uzun yıllar verdiğimiz gayretin akabinde Bursa’dan parlamentoya bir Elazığlı milletvekili göndereceğiz. Milletvekili Adayımız Fevzi Zırhlıoğlu hem Bursa’daki hem de Elazığlı hemşehrilerini parlamentoda temsil edecek. Bunun memnunluğu içerisindeyiz. Türkiye’nin pek çok vilayetinden bugün buraya gelen liderlerimiz bize dayanak verdiler. Elazığlı olmanın gereği de budur zati. Türkiye’nin neresinde olursak olalım birbirimize dayanak olmamız lazım. Fevzi Zırlıoğlu, birinci adım olur. Bundan sonraki süreçte öbür vilayetlerimizden de hemşehrilerimizi parlamentoya göndeririz” biçiminde konuştu.

Program sonrası açıklama yapan Zırhlıoğlu, “Bu çok hoş bir his, Allah hepsinden razı olsun. Liderlerimiz birbirine dayanak olmak maksadıyla kilometrelerce yol kat edip geldiler. Cenab-ı Allah nasip eder, milletimiz bu vazifesi uygun görürse, biz de bu işi hakkıyla yapacağımızın kelamını veriyoruz” dedi.

Zırhlıoğlu, 1978 yılından beri Bursa’da ikamet ettiğini, üniversiteyi Uludağ Üniversitesi’nde tamamladığını hatırlatırken, Bursa ve Elazığ’ı mecliste en düzgün biçimde temsil edeceğini kelamlarına ekledi. – BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset