Yağmurlu ve karlı günlerin akabinde tatilciler Abant Gölü Ulusal Parkı'na akın etti

Yağmurlu ve karlı günlerin akabinde tatilciler Abant Gölü Ulusal Parkı’na akın etti

– Yağmurlu ve karlı günlerin akabinde tatilciler Abant Gölü Ulusal Parkı’na akın etti

BOLU – Bolu’da geçtiğimiz hafta boyunca tesirli olan sağanak ve aralıklarla kar yağışının akabinde güneşin kendini göstermesiyle tatilciler Abant Gölü Ulusal Parkı’na akın etti.

Bolu’da bir hafta boyunca tesirli olan yağışlı havanın akabinde güneş kendini tekrar gösterdi. Havaların ısınmasıyla birlikte Türkiye’nin beğenilen turizm merkezlerinden olan Abant Gölü Ulusal Parkı tatilcilerle doldu. Güneşli havayı tabiat ile iç içe geçirmek isteyen tatilciler, sabahın erken saatlerinde ulusal parka akın etti. Tatilciler, göl etrafında yürüyüş yapıp, bol bol fotoğraf çektirerek keyifli anlar yaşadı.

Göksu Gökarslan, “Bugün Abant’tayız. Abant, dört mevsimiyle çok hoş. Çiçekler, ağaçlar uyandı. Karların erimesiyle birlikte göl suları yükseldi. Burada pikniğimizi, mangalımızı yaptık. Faytona bindik ve yürüyüş yaptık” dedi.

Hakkari’den Bolu’ya gelen bir diğer tatilci ise “İlk kere geldim, çok hoş bir yer. Daha evvel televizyonlardan görüyorduk. İnternetten bakıyorduk. İnternet üzerinden göründüğünden daha da hoş. Her insanın gelip görmesi gereken hoşluklardan birisi” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İlhami Çetin – Yeni