Yosundan üretilen dondurma TEKNOFEST, ziyaretçilerinin beğenisini kazandı

Yosundan üretilen dondurma TEKNOFEST, ziyaretçilerinin beğenisini kazandı

Boğaziçi Üniversitesi’nin projesiyle deniz yosunlarından elde edilen hususlarla üretilen dondurma, TEKNOFEST İstanbul‘da ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Türkiye‘de ulusal teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla, Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST, dördüncü gününde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi standında sergilenen projeler ortasında “Independent” projesi de yer alıyor. Kelam konusu proje kapsamında, deniz yosunlarından çeşitli bölümlerde kullanılabilecek ham hususlar üretiliyor. Yosundan üretilen hususların kullanıldığı dondurma, stantta, TEKNOFEST İstanbul ziyaretçilerine ikram ediliyor.

“Diğer dondurmalarla çok rahat yarışabilir”

TEKNOFEST ziyaretçisi Kaan Yıldız, yosundan dondurma denildiğinde biraz iğrendiğini lakin tadına bakınca düşündüğünden çok daha hoş olduğunu belirterek, “Diğer dondurmalarla çok rahat yarışabilir.” tabirini kullandı.

Mete Yağız Okan da yosundan dondurmanın satılsa herkesin tercih edebileceğini aktararak, “İçinde yosun olduğu söylenmeseydi hiç anlamazdım. Çok harika bir tadı var. TEKNOFEST’te yosundan dondurmayla serinliyoruz.” diye konuştu.

Türker Oruç da yosundan dondurmanın hiç bu kadar hoş olabileceğini düşünmediğini söyledi.

Kaynak: AA / Tolga Yanık – Şimdiki