Yine Refah Partisi'nin Düzce'deki minibüsünde yalnızca erkek adaylar yer aldı

Yine Refah Partisi’nin Düzce’deki minibüsünde yalnızca erkek adaylar yer aldı

Yeniden Refah Partisi, Düzce‘de milletvekili adaylarının propagandasını yapabilmek için hazırladığı minibüsün üstündeki görsellerde yalnızca 1 ve 3. sıradaki iki erkek adayın fotoğrafları ile isimlerine yer verdi. Partinin Düzce‘deki 2. Sıra milletvekili adayı Çiğdem Kulalı Seçkin’in ise yalnızca ismi ve karartılmış bir manzarası araçta yer aldı.

Yeniden Refah Partisi üç milletvekili çıkaran Düzce‘de sırasıyla Nezir Merttürk, Çiğdem Kulalı Seçkin ve Mithat Kütükoğlu’nu aday gösterdi.

Ancak Yine Refah Partisi’nin Düzce‘de seçimlerde kullandığı bir minibüsün üzerindeki görseller bayan adayın fotoğrafının olmaması nedeniyle dikkat çekti. Zira minibüste yalnızca Genel Lider Fatih Erbakan ile 1 ve 3. Sıradaki erkek adayların isimleri ile birlikte fotğrafları minibüsün üzerinde yer aldı. Partinin Düzce 2. sıra adayı Çiğdem Kulalı Seçkin’in ise yalnızca ismi araçta yer alırken görsel için karanlık bir silüet kullanıldı.

Yeniden Refah Partisi; AKP, MHP, BBP, HÜDA PAR ve DSP ile birlikte Cumhur İttifakı içerisinde yer alıyor.

İstanbul Mukavelesi’ni sıkça eleştirmiş olan Yine Refah Partisi, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un da yürürlükten kaldırılmasını istiyor. Yine Refah İdaresi, 6284’ün kaldırılması taleplerinin yapılan protokolde AKP tarafından kabul edildiğini açıklamıştı.

Kaynak: ANKA / Siyaset