Yine Refah Partisi Önderi Erbakan: "CHP'nin genetik özellikleri, yapısal özellikleri 70 yıldan beri değişmedi"

Yine Refah Partisi Önderi Erbakan: “CHP’nin genetik özellikleri, yapısal özellikleri 70 yıldan beri değişmedi”

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, 14 Mayıs seçim çalışmaları çerçevesinde geldiği Şanlıurfa’da düzenlenen mitingde konuştu. Erbakan, “Ne kadar makyaj yaparsa yapsın, ne kadar kıyafetini değiştirirse değiştirsin, ne kadar helalleşme, şu, bu derse desin, CHP’nin genetik özellikleri, yapısal özellikleri 70 yıldan beri değişmedi” dedi.

Şanlıurfa’ya gelen Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, partisinin Haliliye ilçesinde düzenlediği mitingde Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yine Refah Partisi adaylarına 14 Mayıs’ta dayanak istedi.

“Ülkemiz için Cumhur İttifakının çatısı altında seçimlere girme kararı aldık”

Erbakan, partisinin vilayet başkanlığı önünde düzenlediği mitingde, “Hepimizin bildiği üzere Yine Refah Partisi olarak seçimler öncesinde son derece değerli stratejik bir karar aldık. Ülkemiz için, milletimiz için, devletimiz için, yeni kuşaklar için, ailemizin korunması için, inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarımız için Tekrar Refah Partisi olarak Cumhur İttifakının çatısı altında seçimlere girme kararı aldık. Bu kararımızın iyi ve uğurlu olmasını diliyorum. Neden bu türlü söyledim, neden ailemiz için, yeni kuşaklarımız için, devletimiz için, ülkemiz için bu türlü bir karar aldık, dedim. Zira karşı bloktaki partilerin, yedili masanın temsilcilerinin ve bilhassa de yedili masadaki en önde gelen parti olan CHP’nin sözcülerinin ifade ettikleri, bizi bu türlü bir karar almaya itti de onun için. Bu türlü bir yedili masanın Türkiye’de iktidar olmasına vesile olmamak ismine ülkemiz, milletimiz için bu türlü bir kararı aldık neden bu türlü söylüyorum işte açıklamaları ortada, sahiden de 2023’ün Türkiye’sinde bu açıklamaları yaparak seçime girdiklerine inanmakta zorlanıyoruz” dedi.

“Erbakan hocamız CHP’nin döktüğü suyla abdest bile olmaz, diyor”

Erbakan konuşmasının devamında, “Ne diyorlar, diyorlar ki efendim 4-6 yaş ortasındaki çocuklara, Kur’an öğretmeye çalışmak çağ dışılıktır, Taliban zihniyetidir, biz CHP olarak buna karşıyız, diyor. Bin sene İslam’a bayraktarlık yapmış bir ecdadın torunları bu topraklarda bu ecdadın torunlarına bu aziz milletimize söylediklerine bak bu insanları elbette ki çoluğuna çocuğuna Kur’an öğretecek dinini öğretecek lakin hayır geçmişten beri milletin pahaları ile inancıyla arbedeli bir yapıya sahip olan CHP bu seçimde de gerçek yüzünü gösteriyor. Yalnızca bu mu hayır bir milletvekili adayları, geçen gün canlı yayında konuşuyor görüntüsü cep telefonunda şayet ben bu görüntüyü kendim görmesem kulaklarımla duymasam bu söylenenlere nitekim inanmakta zorlanırdım diyor ki ben CHP’den milletvekili seçilirsem mecliste ortadan kaldırılması için uğraşacağım, çok değerli bir sorun var. Neymiş o sorun. bakın CHP’nin milletvekili adayı canlı yayında söylüyor, görüntüsü şu anda cep telefonumda var. Neymiş o uğraşacağı sorun diyor ki efendim bu mescitlerde hoparlörden, minareden ezan okunduğu vakit beşerler rahatsız oluyor. Bu kadar çok mescitten, bu kadar yüksek sesle ezan okunmasından hastası var, yaşlısı var, ders çalışmış istirahat etmek isteyen gençler var, bu ezanlar yalnızca caminin içinde okunsun, minareden hoparlörden ezan okunmasın diyor, düşünebiliyor musunuz? Tekrar tıpkı milletvekili adayı birebir konuşmanın içinde öteki kıymetli bir bahis da diyor imam hatip okulları haddinden fazla bir sayıya ulaştı, bu kadar gereksinim fazlası imam hatip okulu istemiyoruz. Öyleyse ben meclise girdiğim vakit CHP milletvekili olarak bu imam hatiplerin fazlalıklarını da kapatılması için gayret edeceğim, diyor. Artık ben ne demiştim, ne kadar makyaj yaparsa yapsın, ne kadar kıyafetini değiştirirse değiştirsin, ne kadar helalleşme, şu, bu derse desin, CHP’nin genetik özellikleri, yapısal özellikleri 70 yıldan beri değişmedi” dedi.

“Cumhurbaşkanı adayları Sayın Kılıçdaroğlu’na canlı yayında soruyorlar, efendim LGBT, Türk aile yapısına ziyan verir mi size nazaran diyorlar, ‘ne münasebet efendim, neden versin, bu da herkesin kendi özel hayatı kendi tercihidir. Türk aile yapısına ziyan vermez’ diyor” sözlerini kullanan Erbakan, “İşte yedili masanın cumhurbaşkanı adayı bu, Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları İstanbul Belediye Lideri katıldığı bir programda kendisine de soruyorlar, çok affedersiniz eşcinsel evliliklerle ilgili ne düşünüyorsunuz, dendiği vakit, diyor ki efendim, bu çok doğal bir tercih sıkıntısı lakin şu anda toplum buna hazır değil. Millet şimdi buna hazır değil, düşünebiliyor musunuz yani toplum millet hazır hale gelirse yahut getirebilirsek eşcinsel evliliklerde pek olağan bir formda yapılabilir, manasında bu konuşmayı yapıyor, Allah koruma buyursun. Allah bunlara fırsat vermesin, ‘Ayasofya’yı tekrar müze haline çevirmemiz lazım’ diyor, Ayasofya’nın camii olması gerçek bir adım olmadı diyor. Allah gani gani rahmet etsin Erbakan hocamızın internette görüntüsü var diyor ki bu CHP’nin döktüğü suyla abdest bile olmaz, diyor. Erbakan hocamız, Karadeniz’de 80 yaşında bir ninemiz abdest alıyor köyde köyü ziyarete gelen CHP’liler kendisine abdest suyu döküyorlar sonra sohbet edip abdesti bittikten sonra soruyor siz hangi partiden gelmiştiniz CHP deyince uy abdestim de olmadı desene, diyor. Erbakan hocamız bunu anlatırdı” biçiminde konuştu. – ŞANLIURFA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset