Yılan sokması sonucu başında tümör oluşan köpek ömür gayreti veriyor

Yılan sokması sonucu başında tümör oluşan köpek ömür gayreti veriyor

Yılan sokması sonucu başında tümör oluşan köpek ömür uğraşı veriyor

Çobansız sürü vefakar köpeği bekliyor

Sürü sahibi olan Tınastepe ailesi köpekleri için Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde şifa arıyor

AFYONKARAHİSAR Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Tınaztepe kasabasının dağlarında yaşayan ve çobansız sürü sahibi olan Tınastepe ailesi, sürüye çobanlık yapan köpekleri için Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde şifa arıyor.

Afyonkarahisar’da uzun müddettir çobansız sürü sahibi olan İlkay Tınastepe ve ailesi, sürüye sahip çıkan vefakar köpeklerinin sıhhat meseleleri sebebiyle sıkıntı günler geçiriyor. Kapı kapı dolaşıp köpekleri için şifa arayan Tınastepe ailesi, daha evvel özel bir klinikte operasyon geçiren köpeklerini son olarak Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne emanet etti. Bir müddettir başındaki tümör nedeniyle tedavi gören çoban köpeğinin sıhhat durumunun uyguna gittiği öğrenildi.

Annesi ve kardeşiyle 10 yıldır dağda yaşayan ve sürüsünü köpeklerine emanet eden İlkay Tınastepe, başına gelen şanssız olay sonucunda başında tümör oluşan köpeği için gayret veriyor. Tınaztepe dağlarındaki 20’ye yakın çoban köpeğinin babası olan ve son günlerde sıhhat problemleri sebebiyle çeşitli operasyonlar geçiren köpek, sıhhatine kavuşup sürünün başına dönmeyi bekliyor.

Tek başına sürüyü dağlarda otlatıp vakti geldiğinde dağ konutuna geri getiren akıllı köpekler, Tınastepe ailesinin en büyük yardımcıları. Verdikleri sıhhat çabasına sonuna kadar devam edeceklerini söyleyen İlkay Tınastepe, şöyle konuştu: “4 aydır yılan sokması sonucu uğraşımız var. Ailecek bunun peşindeyiz. Şuan daha uygun evrelere gelmesi için hekimlerimiz özveriyle bize yardımcı oluyorlar. Allah onlardan razı olsun. Tedavilere devam edeceğiz. Enfeksiyonları için çaba ediyoruz. Durumu güzel, hoş. Hocalarımız güzele gidiyor dedi. İnşallah tek duamız Allah’tan, bu köpeğimizin sıhhatine kavuşması ve elimizden ne geliyorsa her vakit yapacağız. O bizim aile dostumuz. Sevdiğimiz, her şeyimiz bizim. Yani bizim bir nevi evladımız. Bu uğraşa sonuna kadar devam edeceğiz lakin görünüyor ki bu gayretin sonu memnun bitecek. Zira bu türlü hoş bir kurum, Afyon Hayvan Hastanesi. Buradan düzgün sonuçlar alacağımıza inanıyoruz.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Aktüel