YETERLİ Parti Önderi Akşener Ispartalılarla buluştu

YETERLİ Parti Önderi Akşener Ispartalılarla buluştu

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, seçim çalışmaları çerçevesinde geldiği Isparta‘da, “Ben yedi yaşından beri beş vakit namaz kılarım. Hacı bayanım ben, ağzıma alkol değmedi” dedi.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, seçim çalışmaları çerçevesinde Isparta‘ya geldi. Mimar Sinan Camii önünde halkla buluşan Akşener, halkın sıkıntılarının yıllardır konuşulmadığını savunarak, “Bugün sizler, bizler 14 Mayıs akşamı şayet seçimi kazanırsak işgalciymişiz. Haydi oradan. Bu ülkenin has evlatları nereden işgalci oluyor. Kendinize gelin. Bir tanesi düzgünce karıştırmış, biz iktidara gelirsek, halkın iradesi bizi seçerse erkek erkeğe evlilik, erkeklerle hayvanların evliliği yasal olacakmış. Bunlar kafayı yemiş. Bütün psikiyatrları bunları tedaviye davet ediyorum. Bir öbür mevzu var; 14 Mayıs akşamı, sizin iradeniz bizi seçerse bizler şampanyayla kutlayacakmışız, onlar kazanırsa pak alınları secdeye varacakmış. Hz. Adem’in kıssasının özelliği haramdan uzak durmak. Harama el uzattığın vakit cennetten kovuluyorsun ahmak. Sizler bu gencecik çocukların hakkını yediniz, tarımla uğraşan insanlarımızın emeğini çaldınız. Ispartalıya vermek yerine Kanadalı, Amerikalı çiftçiyi güçlü ettiniz. Sonra helal pak alınlarınızla seccadeye başınızı koyacağınızı söylüyorsunuz. Ben yedi yaşından beri beş vakit namaz kılarım. Hacı bayanım ben, ağzıma alkol değmedi” dedi.

3 yıldır esnaf ziyareti gerçekleştirerek propaganda yapmadığını vurgulayan Akşener, “Sadece sizi dinledim, sıkıntılarınızı dinledim. O kaygılarımıza arkadaşlarımız devalar buldu, projeler ürettik, kamuoyuyla paylaştık. Muhteremlere dedik ki ‘Bunlar miri mal bunları kullanın’. Kimilerini kullandılar lakin yüzde yüzüne el sürmediler. Esnafın müşterisi velinimettir. Esnaf ve tarım iktisadın iki belkemiğidir. Hem istihdam oluştururlar hem de üretileni satarlar. Gezerken gördüm ki ikisi de yere yapışmış” formunda konuştu.

Halkın sıkıntılarının unutturulmak istendiğini söyleyen Akşener, “Diyarbakır’da, Van’da bana faili meçhulcü, Isparta‘ya gelince PKK’lı diyorlar. İkisi birbirine zıt, ben ikisi de değilim. Lakin bunlar ayna üzere kendilerini görüp bizi söylüyorlar. Sayın Recep Bey’in sağ elinde Hizbullah var. Hizbullah kim, bir terör örgütü. Gaffar Okkan’ın katillerinin olduğu terör örgütü. Sol elinde PKK var, Kandil var, Apo var. Bunların her birinin tüzel olarak hesabı sorulacak” dedi.

Konuşmasında bayanlara da değinen Akşener, “Ben Recep Bey’in iktidarında bir bayanın uğrayabileceği en ağır iftiralara uğradım. Kocamı aldatmış bir bayan imasıyla karşılaştım. Benim için mevtle muadildir. Sayın Erdoğan’ın yüzüne bunları söyledim. Mahkemeye gittim, beraat ettiler. Bu uğraşım ey bayanlar sizin içindir. Sonra birisi çıktı ‘Kınalı yapıncak’, biri çıktı dedi ki ‘Fosforlu Meral’, birisi ‘Torunu gayrimeşru’. Şayet bunlara dayanıyorsam, Allah’ım şahittir sizin için” dedi.

“Tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kuracağız”

Isparta‘da seçim vadelerini sıralayan Akşener, Isparta‘yı kalkınmada öncelikli vilayetler ortasına alacaklarını belirterek, “Isparta şu anda sahipsiz. Eğirdir Gölü önceliğimiz. Yok olmasına müsaade vermeyeceğiz. Kapalı devre sulama sistemini biz getireceğiz. Tarım ve endüstriye takviye olacağız. Çiftçi ve köylünün yeniden

kalkınmasını sağlayacağız. Isparta‘nın gülünü, lavantasını, elmasını, kirazını ulusal tarım siyasetlerinin içine alacağız. Tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi

kuracağız. Süleyman Demirel Havaalanı’nı kargo havaalanı yapıp, ziraî eserlerin ihracatının kolaylaşmasını sağlayacağız. 17 bin belde bir gecede köy oldu. Bunları tekrar belediye yapacağız” dedi.

Akşener ayrıyeten, “Süleyman Demirel Üniversitesi ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile ilçelerdeki meslek yüksekokullarının güçlendirilmesini sağlayacağız. Gençlerin işsizlik sıkıntısını çözeceğiz. 25 bin kayıtlı işsiz var, bunları derhal çözeceğiz. Uzman çavuşlara takım hakkı vereceğiz” biçiminde konuştu. – ISPARTA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset