Kars 36 Spor Lideri Ali Uçum, 16 amatör lig grup yöneticilerine davette bulundu

Kars 36 Spor Lideri Ali Uçum, 16 amatör lig grup yöneticilerine davette bulundu

TACETTİN DURMUŞ

TFF BAL Ligi 3’üncü Küme’de uğraş eden Kars 36 Spor‘un Lideri Ali Uçum, 15 vilayette bulunan 16 amatör lig grup yöneticilerine dayanışma için davette bulundu.

Başkan Uçum bugün yaptığı açıklamada, 15 vilayette güç kaidelerde hiçbir takviye almadan uğraş eden Bölgesel Amatör Lig (BAL) gruplarının yeni bir küme açılarak 3. Lig’e direkt çıkartılması gerektiğine dikkat çekti. Bu kadroların 3. Lig’de gayret etmeleri durumunda reklam, Spor Toto, Ziraat Kupası ve maç yayınları ile elde edecekleri gelirle bir nebze olsun kendilerini idame ettireceklerini söyleyen Uçum, Gençlik ve Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonuna davette bulundu.

Futbolun birçok alanda gençleri bir ortaya getirdiğini, makûs alışkanlıklardan uzaklaştırdığını, kentlere ve ilçelere canlılık getirdiğini de belirten Kars 36 Spor Lideri Ali Uçum yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“Malumunuz Türkiye genelinde 16 ilin profesyonel liglerde kadrosu bulunmuyor. Bunlardan bir tanesi de Serhat Kentimiz Kars. BAL Ligi’nin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Biz Kars 36 Spor olarak Kağızman G.B ile oynatımız Play Off maçından sonra Lig’de kalmayı garantiledik. Lakin Kars Sporumuz bugün itibariyle baktığımızda kent olarak ve kadro olarak kenetlenmiş olarak profesyonel Lig’i hak eden bir pozisyona gelmiştir. Kars, Türkiye genelindeki profesyonel kadrosu bulunmayan 16 vilayetten biri olan Kars’ın öncülüğünde Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Türkiye Futbol Federasyonumuza bir duyuru yapmak istiyoruz. Yapmak istediğimiz bu duyuru aslında geçmişte örneği olan bir durumdur. 16 ekibin tıpkı anda bir yeni bir gurup açılarak 3. Lige taşınmasını talep ediyoruz. Bu ligde alacağımız takviyelerle biraz daha rahatlamamızı ve grubumuzu imar etmemizi sağlayacaktır. Yetkililerimize selamlarımızı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.”

Kaynak: ANKA / Spor