YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener: '13. Cumhurbaşkanı'mız Sayın Kılıçdaroğlu olacak'

YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener: ’13. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Kılıçdaroğlu olacak’

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, Millet İttifakı’nın İzmir mitinginde, “Biliyorum ki İzmir, istibdada karşıdır. 13. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Kılıçdaroğlu olacak. İnşallah biz de çok düzgün bir oy alacağız, Millet İttifakı’nın logosuyla giren bir partisi olarak. Biz temel olarak ne yapıyoruz, biliyor musunuz? Hasan Tahsin’in yaptığı üzere, birinci kurşunu atan; kalbini, hayatını, her şeyini ortaya koyan Hasan Tahsin’in, Atatürk’ün evlatları olarak, ‘Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet’ diyoruz. Duy Recep Beyefendi duy, emekliye sevk edildin” dedi.

Millet İttifakı, bugün İzmir’de miting düzenledi. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal ile Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu mitingde birer konuşma yaptı.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Gündoğdu Meydanı’nı dolduran kalabalığı eşi Tuncer Akşener’le birlikte selamladı. Akşener, selamlanın akabinde sahneyi terk eden eşi için, “Herkes eşiyle çıkınca ben de kocamı getireyim dedim. Birinci kere ulusal oldu. Utandı ve kaçtı” dedi. Akşener, mitingde şunları söyledi:

“13. CUMHURBAŞKANI, SAYIN KILIÇDAROĞLU SEÇİLECEK. KENDİSİNİ ALKIŞLARLA MAKAMINA OTURTACAĞIZ: Bütün arkadaşlarımız anlattılar, hangi koşullarda bu seçime gidildiğini. Bu tamam lakin siz zati bu yanlışlıkları yıllardır bu insanlardan, bizi yöneten bu baştan, bu zihniyetten görüyorsunuz. Çaka Bey’in İzmir’ine, tarih bilgisi olmayanlar tarafından ‘Gavur İzmir’ denildi. Tarihinizi bilmezseniz bir kente bunu dersiniz. İzmir, insanlara gavur olmamayı öğreten kenttir. 14 Mayıs gecesi şayet biz kazanırsak işgalci olacakmışız ya işgali sona erdiren İzmir.

Bugün burada gördüğüm; İzmir kararını vermiş. Atatürk’ümüzün bıraktığı emanete sahip çıkan İzmir, bizi istismar eden, milletimizi bölüp parçalayan ve vatandaşlık satan, 10 milyon Suriyeliyi ülkemize dolduran bu harami nizama son verecek. Onu görüyorum bugün. İzmir’e ‘gavur’ diyenler, Cumhuriyet’in kurucularına da ‘iki ayyaş’ dediler. Sonra ne oldu? O ‘iki ayyaş’ kelamına karşı evvel bayanlar, sonra gençler ayağa kalktı ve 14 Mayıs akşamı inşallah ve hakikaten, kesinlikle 13. Cumhurbaşkanı, Sayın Kılıçdaroğlu seçilecek. Kendisini alkışlarla makamına oturtacağız. Lakin Sayın Erdoğan ve arkadaşlarını da nezaketle emekli edeceğiz.

HANGİ PARTİYE OY VERİRSENİZ VERİN, HER AİLEDEN BİR OY İSTİYORUM: Burada bütün siyasi görüşten beşerler var. YETERLİ Partililer elbette hem Sayın Kılıçdaroğlu’na hem de Millet İttifakı logosunu içinde kendi logosuyla seçime giren GÜZEL Parti’ye oy verecekler. Lakin ben, tüm İzmirlilerden, bilhassa Cumhuriyet Halk Partisi seçmeninden, size hürmetim sonsuz lakin her aileden bir oy istiyorum. Zira şu ana kadar en fazla eziyet gören benim. Bana söylenenler hiç kimseye söylenmedi. Bir anaya, bir babaanneye, bir eşe söylenmeyecek ne varsa söylendi. Ağzımda tekrarlayamıyorum, zira tüm bayanlara söylendi. Bize ‘sürtük’ dendi. Bana ‘fosforlu’ dendi. Gençlere ‘süfli’ dendi. Bana ‘kocasını aldattı’ dendi. Bu, benim için ölümdü.

DUY RECEP BEYEFENDİ DUY, EMEKLİYE SEVK EDİLDİN: İşte artık sizden, hangi partiye oy verirseniz verin, her aileden bir oy istiyorum. Moralim için istiyorum, iradem için istiyorum. Ailem için istiyorum, torunum için istiyorum, tüm bayanlar için istiyorum. Zira bu hengameyi, bu çabayı verebilmek için size gereksinimim var. Biz, bunu birlikte başaracağız. Biliyorum ki İzmir, istibdada karşıdır. 13. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Kılıçdaroğlu olacak. İnşallah biz de çok güzel bir oy alacağız, Millet İttifakı’nın logosuyla giren bir partisi olarak. Biz temel olarak ne yapıyoruz, biliyor musunuz? Hasan Tahsin’in yaptığı üzere, birinci kurşunu atan; kalbini, hayatını, her şeyini ortaya koyan Hasan Tahsin’in, Atatürk’ün evlatları olarak, ‘Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet’ diyoruz. Duy Recep Beyefendi duy, emekliye sevk edildin.”

Kaynak: ANKA / Siyaset