Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili adayı gözaltına alındı

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili adayı gözaltına alındı

Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) terör örgütünün gençlik yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 3 vilayette yapılan operasyonlar sonucu, ortalarında Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili adayının da bulunduğu 13 kuşkulu yakalanarak gözaltına alındı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Gayret Şube Müdürlüğü grupları tarafından, Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) terör örgütünün gençlik yapılanması olan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nda (SGDF) oldukları belirlenen 17 şüpheliye yönelik İstanbul merkezli İzmir ve Mersin’de operasyon düzenlendi.
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili adayı da gözaltına alındı
Düzenlenen operasyonlar sonucu ortalarında Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili adayı Burcu Ayyıldız es Eş Genel Lideri Şahin Tümüklü’nün de ortalarında bulunduğu 13 kuşkulu yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonlar çerçevesinde yapılan aramalarda ise elde edilen çok sayıda dijital gerece ve yasaklı yayına incelenmek üzere el konuldu.
Konuya ait öbür şüphelilere yönelik yakalama çalışmaları sürüyor. – İSTANBUL

////////

Eskişehir merkezli olarak 8 vilayette gerçekleştirilen terör operasyonunda yakalanan 10 şüpheliden 3’ünün, 14 Mayıs seçimlerince Yeşil Sol Parti’den milletvekili adayı olduğu ortaya çıktı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde bugün sabah saatlerinde eş vakitli olarak Eskişehir merkezli olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Hatay, Kayseri ve Çanakkale’de operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda, Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) üyesi olduğu gerekçesiyle haklarında yakalanma kararı çıkarılan 17 şüpheliden 10’u yakalandı.

MLKP terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle yakalanan 6’sı bayan 10 kuşkulu gözaltına alındı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen şüphelilerden 3’ünün, 14 Mayıs seçimlerinde Yeşil Sol Parti’den milletvekili adayı olduğu öğrenildi. Emniyetteki sorgusu süren şüphelilerden Arefe Meryem Yıldırım’ın İzmir 1. Bölge 8. Sıra Milletvekili Adayı, Burcu Ayyıldız’ın İstanbul 1. Bölge 16. Sıra Milletvekili Adayı ve Muslum Koyun’un Eskişehir 3. Sıra Milletvekili Adayı olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan 6’sı bayan 10 şüphelinin Eskişehir Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ndeki süreçleri devam ediyor. – ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa