Yenimahalle'de çocuk şenliği

Yenimahalle’de çocuk şenliği

Ankara Yenimahalle Belediyesi ilçenin minik sakinleri için unutulmaz bir şenlik düzenledi. Cantürk Parkı ve Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen, birbirinden renkli aktifliklerin yapıldığı “Bahar Yüzlü Çocuk Şenliği” çocuklara eğlenceli bir gün yaşattı.

“Bahar Yüzlü Çocuk Şenliği”nde taş boyama, yüz boyama, seramik boyama, çanta boyama, kum boyama, çim adam üretimi, kitap ayracı ve masal atölyesi üzere birbirinden renkli ve eğitici stantlar minik sakinler için kuruldu. Öte yandan palyaçolar eşliğinde çalınan müziklere keyifle dans ederek eşlik eden Yenimahalleli çocuklar, Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen BubbleShow ve çocuk tiyatrosu ile şenlik coşkusunu doyasıya yaşadı.

“Çocuklar bizim geleceğimizdir”

Çocuk Şenliği’nde minik sakinleri yalnız bırakmayan Yenimahalle Belediye Lideri Fethi Yaşar, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlerimize ve çocuklarımıza emanet etti. Atatürk, çocukların hakikat ve çağdaş bir biçimde yetiştirilmesi için Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren eğitime büyük değer verdi ve çocuklar geleceğimizdir dedi. Bu kanıyı temel alarak Yenimahalle Belediyesi olarak, 2009 yılından bu yana yüzlerce projenin altına imza attık. Yenimahalle’de bugün biri engelli kreşi olmak üzere 15 kreşimiz çağın gereklerine uygun bir halde 2 bin 750 çocuğumuza okul öncesi eğitim veriyor. Çocuklarımızı geleceğe daha yeterli hazırlamak ismine büyük uğraş veriyoruz. Gençlerimiz için de ilçenin dört bir yanına konumlandırdığımız etüt merkezleri ve kütüphanelerle eğitime katkı sunuyoruz. Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle’de yatırımı çocuklara ve gençlere yapmaya devam edeceğiz” dedi. – ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî