Yeniden ortalık karıştı! Beşiktaş'ın G.Saray'ı yendiği derbiden sonra F.Bahçe'den reaksiyon

Yeniden ortalık karıştı! Beşiktaş’ın G.Saray’ı yendiği derbiden sonra F.Bahçe’den reaksiyon

Spor Toto Harika Lig’in 32. haftasında Beşiktaş, Galatasaray‘ı 3-1’lik skorla mağlup etti. İki ezeli rakibin birbirlerine yaptığı göndermelerin akabinde Fenerbahçe cephesinden de çok konuşulacak bir çıkış geldi.

YUSUF GÜNAY’I MAKSAT ALMIŞTI

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un, Yüksek Divan Şurası’nda “Köstebek var, eski bir bürokrat” diyerek maksat aldığı Galatasaray‘ın eski başkanvekili ve şimdilerde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Yusuf Günay, Galatasaray Lideri Dursun Özbek ile birlikte derbiyi seyretti. Sarı-Lacivertli taraftarlar bu karenin akabinde toplumsal medyayı ayağa kaldırdı.

“TUTARSIZLIK VAR”

Fenerbahçe İdare Şurası Üyesi Sertaç Komsuoğlu Özbek ve Günay’ın yan yana olduğu bu kareyi, “Bu işte bir tutarsızlık var…” notuyla paylaştı.

“KİBİR, KÖRLÜK GETİRİR”

Yusuf Günay, Ali Koç’un çıkışına “Sayın Koç, bulunduğu makamın değer ve mahiyetini idrak ederse, yakışıksız üslup ve telaffuzlara muhtaçlığı kalmayacaktır. Ülkesi ve milletine hizmet etmeyi vazife bilen biri olarak, Sayın Koç’un kelam ettiği, ‘eski bir bürokrat’ unvanını taşımaktan, onur ve gurur duyuyorum. Büyük topluluklarda yöneticilik yapmak büyük sorumluluk gerektirir. Hakkaniyet ve adalet ister. Fakat en çok da hürmet ister. Kişi ve makamlara, temsil ettikleri topluluklara hürmetle yaklaştığım üzere, tıpkı saygıyı beklemek de en doğal hakkımdır. Kibir, zihinsel körlük getirir. Diğerlerine saldırganlık yaparak; iftira ve hakaret ederek başarılı olunamayacağı artık görülmelidir” açıklamasıyla yanıt vermişti.